Wszystkie kolory Meksyku

0
2835

Meksyk może się kojarzyć z wielobarwnym ptakiem. Kolorowo jest na ulicach miast, różne barwy można zobaczyć w pięknie krajobrazu, a nawet na talerzu. W końcu tradycyjna kuchnia meksykańska obfituje w rozmaite warzywa i owoce.

Różne kolory Meksyku

Meksyk to przede wszystkim łańcuchy górskie poprzecinane drogami i znajdującymi się w uroczych dolinach mniejszymi i większymi miastami. Ponadto przepiękne wybrzeża z plażami często wciśniętymi pomiędzy zjawiskowe formacje skalne. W miastach przykuwają uwagę ciasno zlokalizowane kamieniczki oraz specyficzny układ z dużym placem, na którym znajduje się obowiązkowo kościół i ratusz. W związku z tym, że Meksykanie kochają wyraziste kolory, to raczej nie spotyka się białych bądź bezowych elewacji domów, ale zazwyczaj zielone, niebieskie, pomarańczowe, czerwone czy różowe. To umiłowanie do barw dobrze przedstawiała Frida Kahlo w swoich obrazach, które mienią się wieloma kolorami, a widać je też na co dzień w tradycyjnych strojach meksykańskich pełnych barw, wzorów i kolorów. Warto pojechać do Meksyku, kiedy trwa fiesta z okazji jakiegoś święta, a ulice wypełniają się pochodem roztańczonych, rozśpiewanych i przede wszystkim wielokolorowych ludzi, do których warto się przyłączyć i świętować razem. Koniecznie trzeba też nabyć jakieś ludowe rękodzieło, np. charakterystyczną maskę, ceramikę czy ręcznie tkane zapoteckie kilimy.

Kolorowe potrawy z Meksyku

Trudno sobie wyobrazić, żeby kuchnia meksykańska była nudna. Jest taka, jak wszystko wokół, a więc wyrazista w smaku i wyglądzie. Dominują w niej świeże owoce i warzywa, oczywiście kukurydziane tortille oraz marynowane mięsa i owoce morza. Musi być kolorowo i pikantnie, czasami jest też zaskakująco. Turystę z Polski może zadziwić mole negro, a więc kurczak z sosem z gorzkiej czekolady i chili albo chapulines, czyli sprzedawane na ulicach prosto z worków mocno przyprawione smażone świerszcze. Jednak inne dania z Meksyku zdobyły serca milionów ludzi na całym świecie. Któż nie zna tortilli, tacos czy guacamole albo nigdy nie spróbował tequili?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here