Najdroższe instrumenty na rynku– czy warto w nie zainwestować? 

0
1025
instrumenty

Muzyka to jeden z wielu szczebli kultury. Bez niej nasze życie byłoby Najzwyczajniej szary. Najpiękniejsze melodie, które wygrywają jednak nie byłyby możliwe bez instrumentów. Instrumenty same w sobie dzielimy na różne gatunki. Oprócz podziału na instrumenty dęte, perkusyjne czy elektroniczny, możemy też podzielić je ze względu na tańsze i droższe. Okazuje się, że najdroższe instrumenty muzyczne mogą być dobrą inwestycją. Jesteście ciekawi jak? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/najdrozsze-instrumenty-swiata-nie-umiesz-grac-to-zainwestuj/ 

Od czego zależy cena instrumentu? 

Cena instrumentu zależy przede wszystkim od kilku ważnych czynników. Głównie chodzi o jakość wykonania. Kiedy instrument wyprodukował znana firma z tradycjami, oznacza to, że dźwięki które z niego się wydobywają będą najczystsze. Cena uznanego producenta musi być więc odpowiednio wysoka. Cena instrumentu muzycznego zależy też od jego rodzaju. Ukulele będzie znacznie tańszy od gitary elektrycznej, zaś organy od fortepianu. 

Na cenę najdroższych instrumentów muzycznych wpływa też to, kto był ich poprzednim właścicielem. Na aukcjach możemy znaleźć wiele instrumentów gwiazd muzyki. Instrumenty znanych muzyków to świetna okazja dla melomanów i fanów zespołów muzycznych. Duże ceny posiadają również nietypowe instrumenty lub multiinstrumenty, które pozwalają na produkcję muzyki na komputerze.

Przykłady najdroższych instrumentów na świecie 

Najdroższym instrumentami muzycznymi są te, które wykorzystywane są w muzyce klasycznej. Najczęściej są to instrumenty smyczkowe. Najwyższe ceny osiągają skrzypce i wiolonczele. Najdroższe na świecie skrzypce wykonał włoski lutnik, przedstawiciel kremońskiej szkoły lutniczej, a także jeden z najwybitniejszych budowniczych instrumentów w historii lotnictwa – Antonius Stradivarius. Instrumenty, które wyszły spod jego ręki osiągają ceny nawet milionów dolarów. Najsłynniejsze skrzypce, które wykonał, czyli  skrzypce ,,Mesjasz”,  stały się eksponatem muzealnym. 

Czy tak drogie instrumenty to dobra inwestycja? 

Instrumenty muzyczne należy traktować jako formę inwestycji. Powinno traktować się je jako trwałe dzieła sztuki. Najdroższy są te wykonane przez historycznych uznanych rzemieślników lub wybitnych muzyków. Warto więc inwestować w instrumenty muzyczne. 

Zobacz też: http://www.ufendi.pl/planowanie-przyszlosci-edukacyjno-zawodowej-zrobic-dobrze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here