Oznaki, że pies choruje – rozpoznaj dolegliwości pupila 

0
939
choroby psów

Przez to łatwo jest stwierdzić, kiedy coś zaczyna nam dolegać i nie czujemy się dobrze. Odczuwamy zazwyczaj objawy takie jak ból gardła, deszczem, katar i gorączka. Wtedy możemy wybrać się do lekarza, który zarazi naszym dolegliwością. Inaczej wygląda to w przypadku naszych pupili. Zwierzę nie powinnam wprost, że coś mu dolega. Jako opiekun, powinniśmy więc dostrzegać oznaki, a także zachowania psa, które mogą sugerować, że potrzebuje on wizyty u weterynarza. Jakie są najczęstsze objawy psów, które chorują? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/jak-rozpoznac-ze-pies-choruje/ 

Brak apetytu 

To chyba najbardziej charakterystyczny znak przy jego złego samopoczucia. Jeżeli pies nie ma apetytu tylko jeden dzień, wszystko jest w porządku. Nawet jeżeli psu coś dolegało, z pewnością nie było to zbyt poważne, ponieważ ustąpiło. Brak apetytu może wiązać się z nową karmą, która nie posmakowała naszemu pupilowi. Kiedy brak apetytu nie wiąże się ze zmianą menu i trwa dłużej, niż jeden dzień należy koniecznie udać się do weterynarza.

Ukrywanie się 

Psy kochanie żywiołowo widać swoich właścicieli, nawet po kilku godzinach nieobecności. Jeżeli pies tego nie czyni, a wcześniej robił to naprawdę często, może oznaczać dobrze ci najwyżej nie czuję się najlepiej. Powinniśmy zwrócić uwagę na żywiołowość naszego pupila, ponieważ to właśnie ona może dużo nam zdradzić.

Zwiększone pragnienie 

Wyraźne oznaka tego, że pies choruje jest to, że zaczyna on pić więcej wody, niż zwykle. Kiedy zauważymy ten niepokojący sygnał u naszego pupila, powinniśmy udać się do specjalisty. Może być to przyczyną cukrzycy lub choroby nerek. Pies wypiła średnio od 20 do 70 ml wody na kilogram masy ciała dziennie. Jeżeli podejrzewamy, że coś jest nie tak, powinniśmy udać się po poradę do specjalisty. 

Zobacz też: http://www.kochamdbam.pl/najczestsze-choroby-psow-poznaj-dolegliwosci-ktore-moga-dotknac-twojego-pupila/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here