Wsparcie finansowe 500 plus

0
1460
świadczenie 500 plus
fot pixabay.com

W obecnych czasach koszty utrzymania znacznie wzrosły. Dla dużych rodzin oznacza to ogromny problem, aby móc się utrzymać oraz prowadzić życie na godnym poziomie. Zwłaszcza dla rodzin, którzy mają dużo dzieci. Jednakże w Polsce istnieje wsparcie finansowe, które wspomaga funduszem 500 plus.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/500-plus-na-drugie-dziecko/

Niski przyrost naturalny

Kilka lat temu ludzie nie chcieli zakładać dużych rodzin, ze względu na to, że koszty utrzymania szły w górę i tym samym posiadanie dużej ilości dzieci oznaczałoby znaczne obniżenie poziomu życia codziennego.

Niebezpiecznie malejąca liczba porodów oraz niechęć do zakładania dużych rodzin wymogła na rządzie, by coś z tym zrobił. Zwłaszcza, iż w grę wchodziło podniesienie przyrostu naturalnego, a więc zachęcenie ludzi do zakładania większych rodzin.

Wsparcie finansowe

Chcąc nakłonić Polaków do zwiększania populacji rząd ustalił wsparcie finansowe w postaci 500 plus na drugie dziecko. Nie jest to duża kwota, lecz jak się okazało, zachęciła ludzi do zakładania większych rodzin. Kwota 500 zł co miesiąc znacznie wpływa na poziom życia, pozwala wyposażyć dziecko w najpotrzebniejsze artykuły, a co za tym idzie, nakłania ludzi do tworzenia modelu rodziny 2+2.

Świadczenie w postaci 500 plus na drugie dziecko otrzymują wszyscy ludzie, którzy posiadają dwójkę dzieci. Nie ma znaczenia ich status społeczny, czy są bogaci lub biedni. Niektórzy traktują 500+ jako niezbędny dodatek do przeżycia, inni przeznaczają go na rozpieszczanie swoich dzieci, kupując im zabawkę lub inne wymarzone rzeczy.

Świadczenia 500 + na drugie dziecko znacznie przełożyły się na wzrost populacji w naszym kraju i coraz więcej osób zakłada wielodzietne rodziny.

Niemniej jednak nie przyniosło to tylko pozytywnych efektów, ze względu na to, iż rodziny o modelu 2+1, które nie chcą lub nie mogą, mieć większej ilości dzieci, są pozbawione wsparcia finansowego od rządu, a to budzi w nich frustrację.

Rząd niestety nie wziął pod uwagę wspierania ludzi w związkach partnerskich, ani też tych, którzy mają tylko jedno dziecko. Powszechny nacisk na zwiększanie ilości dzieci nie służy parom, a wręcz odstręcza od zakładania dużych rodzin. Natomiast zachęca do ich zakładania wiele osób ze środowiska patologicznego, które nie chce pracować, a świadczenie 500 plus wydaje na różne wydatki, niezwiązane z wychowaniem swoich dzieci.

Zobacz też: http://www.republikadzieci.pl/gry-komputerowe-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here