Sygnały w ciąży, które powinny nas zaniepokoić

0
1363
groźne znaki w ciąży

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Organizm zmienia się, przygotowując się na wydanie na świat dziecka. Pojawia się wiele nieznanych nam objawów, jednak większość z nich jest normalna w tym wyjątkowym stanie. Przyszła mama zwykle czujnie obserwuje swoje ciało, zastanawiając się, czy na pewno wszystko jest w porządku. Co powinno zaniepokoić kobietę oczekującą dziecka?

Przede wszystkim wszelkie krwawienia z dróg rodnych. Przez cały okres ciąży, pomijając niewielkie krwawienia około dwa tygodnie od zapłodnienia, które są fizjologiczne, jest to zawsze niepokojący objaw i powinniśmy interweniować. Krwawienia takie mogą oznaczać problemy hormonalne, ale także ciąże pozamaciczną czy patologie łożyska, dlatego nigdy nie można tego zignorować, a jak najszybciej udać się do ginekologa.Co należy do kolejnych groźnych objawów, które powinny nas zaniepokoić? Również ból brzucha, wydawać by się mogło, niewinny, jest w ciąży jak najbardziej niepożądany.

Na początku trwania ciąży może być znakiem poronienia, później może oznaczać także nieprawidłowe umiejscowienie zarodka czy choroby wątroby, dlatego również nie można zwlekać z wizytą u lekarza, gdy odczuwamy ból brzucha. Ciężarnej mogą także nie ominąć schorzenia dopadające nas wszystkich – na przykład zapalenie wyrostka robaczkowego. Jest to bardzo niebezpieczne, a już zwłaszcza, gdy kobieta spodziewa się dziecka. Mniej więcej w połowie trwania ciąży, kobieta zaczyna odczuwać ruchy dziecka, zatem odczuwany ich brak, jest również zawsze znakiem do niepokoju. Płód może być niedotleniony, co jest bardzo niebezpieczne.

Niepokojące mogą być także skurcze macicy, które pojawiają się przed trzydziestym ósmym tygodniem ciąży, które zwykle oznaczają przedwczesne rozpoczęcie akcji porodowej. Odpływanie wód przed tym okresem również jest patologią, której nie należy ignorować, a udać się do szpitala. Wydawać by się mogło, że coś tak błahego jak swędzenie skóry, nie jest niebezpieczne, łatwo można zignorować ten objaw, przypisać go jakiejś alergii. Niestety, ciężarna powinna zwrócić na to uwagę, zwłaszcza gdy jest już w połowie ciąży, a świąd jest uporczywy, a wręcz się nasila. Może to oznaczać chorobę wątroby, która jest bardzo niebezpieczna dla dziecka.

Jeśli więc swędzą nas ręce czy nogi, zwłaszcza w nocy, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza, gdyż kolejnym objawem, który może się pojawić, jest żółtaczka, co zwiększa jeszcze bardziej ryzyko uszkodzenia płodu. Więcej na ten temat na http://www.zabobon.pl/niepokojace-objawy-w-ciazy/.

Przeczytaj też: http://www.kochamdbam.pl/rodzina-to-podstawa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here