Jak zmierzyć rozmiar palca

0
1766

Kupując pierścionek przez internet często jest problem z dobraniem rozmiaru pierścionka. Ten rodzaj biżuterii musi być idealnie dobrany ponieważ w innym przypadku może po prostu zsuwać się i spać z palca. W ten sposób bardzo łatwo zgubić każdy pierścionek. Problem z dobraniem rozmiaru pierścionka mają nie tylko ci, którzy sobie planują kupić ten rodzaj biżuterii.

Szczególnie jest to trudne dla osób trzecich, którzy chcieliby komuś podarować pierścionek w prezencie. Jest to zauważalne głównie przy zaręczynach, gdyż pierścionki są najczęściej kupowane właśnie z tego powodu.

Zatem jak zmierzyć rozmiar palca?

Najłatwiejszym sposobem będzie po prostu przymierzyć kilka pierścionków i porównać ich rozmiaru z oznaczeniami. Jest to najskuteczniejsze, jednak trzeba to zrobić samemu. Innym sposobem jest zabranie jednego z pierścionków osoby, która będzie obdarowana prezentem i zmierzyć jego rozmiar. Niezbędny do tego jest oczywiście pierścionek.

Problem w tym, że nie każdy nosi taki rodzaj biżuterii. Do zmierzenia rozmiaru najlepszy będzie też po prostu pierścień mierniczy. Można także linijką zmierzyć długość średnicy pierścionka, który nosimy i jest dobry. Jest to jednak bardzo niedokładna metoda, gdyż na każdy zmierzony milimetr przypadają trzy różne rozmiary tego typu biżuterii. Suwmiarka też nie jest idealnym rozwiązaniem, gdyż palec może łatwo ulec odkształceniu.

Wystarczy za mocno ścisnąć i wychodzi zupełnie inny rozmiar, niż jest w rzeczywistości. Trzeba też pamiętać, że z wiekiem palce się rozrastają. Dlatego na przykład, obrączki ślubne powinny być delikatnie luźniejsze, ponieważ z upływem czasu będą uciskać. Mogą być wtedy problemy z noszeniem, czy nawet ich ściągnięciem. Wiążę się z tym także wahanie masy ciała. Palce także tyją, więc należy wziąć to pod uwagę, jeśli waga systematycznie zwiększa się i maleje, lub tylko zwiększa. W miarę stała waga nie jest przeszkodą do wygodnego noszenia pierścionków.

Biżuteria ta powinna bez żadnego wysiłku dać się założyć, jak i również ściągnąć. Minimalny wysiłek oznacza zbyt ciasną biżuterię. Jednak nie należy także przesadzić w drugą stronę, żeby go przypadkiem nie zgubić. Trzeba umieć znaleźć umiar i pewne wyważenie, które pozwoli na dogodne noszenie tej ozdoby.

Niewiele osób wie, że pot także może przeszkodzić w zmierzeniu rozmiaru. Nie daje on dodatkowego poślizgu, wręcz przeciwnie. Może delikatnie hamować jego włożenie na palec, przez co może wydawać się zbyt ciasny. Jak widać, trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, aby dobrze zmierzyć rozmiar palca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here