Jakość produktów i ergonomia gabinetu dentysty

0
58
Sprzęt i akcesoria dentystyczne

Stomatologia w XXI wieku może być zarówno satysfakcjonująca, jak i wymagająca. Specjaliści dentyści pracują w złożonym środowisku, które wymaga wysokich umiejętności klinicznych i personelu o wysokich kompetencjach. Należy zwrócić uwagę nie tylko na to, by stawiać na porządne produkty, jak Kromopan – ale też na ergonomię działania. Długie i złożone procedury wymagają dużej dbałości o szczegóły.

Ponadto należy:

  • spełnić wysokie oczekiwania pacjentów,
  • zapewnić odpowiednie zarządzanie personelem i pacjentami.

Istnieją również wymagania związane z prowadzeniem małej firmy – jeśli taką jest Twoja praktyka stomatologiczna. Presja czasu może również wynikać z dążenia do (nadmiernej) maksymalizacji wydajności w celu zwiększenia produktywności i rentowności.

Dlaczego ergonomia w gabinecie stomatologicznym jest aż tak ważna?

Słowo „ergonomia” pochodzi od słowa „ergo” oznaczającego pracę i „nomos” oznaczającego prawa lub systemy naturalne. Ergonomia jest często omawiana w kontekście schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą. Zapobieganie/łagodzenie ich poprzez zastosowanie rozwiązań technicznych i związanych z postawą.

Ergonomia obejmuje jednak też stres fizyczny i psychospołeczny (mentalny) – które łącznie powodują problemy zdrowotne i wypalenie zawodowe. Nie da się już bardziej podkreślić znaczenia ergonomii. Dobrze, że dbasz o to, by produkty takie jak Pur Zellin znalazły się w Twoim gabinecie, ale bez ergonomii – na nic się to nie zda.

Sprawdź również: https://e-store.koldental.com.pl/

Stwierdzono, że poziom stresu u klinicystów zwiększa szereg czynników psychospołecznych, w tym:

  • radzenie sobie z pacjentami niechętnymi do współpracy,
  • pacjentami, którzy boją się/nie lubią leczenia,
  • pacjentami niepełnosprawnymi fizycznie,
  • przełożonymi/odwoływanymi wizytami.

Czynniki organizacyjne i społeczno-kulturowe są powiązane z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Dlatego ergonomię opisuje się jako naukę nad problemami przystosowania się człowieka do swojego środowiska, zwłaszcza zajmującą się dostosowywaniem pracy lub warunków pracy do pracownika.

Jakość produktów – też ma znaczenie!

Oczywiście wraz z doskonałą ergonomią gabinetu ramię w ramię winna isć troska o dobór produktów, które się w nim znajdują. Czy to Vvardis, czy Koferdam – Twoje wybory jako dentysty prowadzącego klinikę muszą być w każdej z tych kwestii absolutnie przemyślane. Bez spójnego działania wszystkich tych czynników jakość świadczonych usług przez dany gabinet może zostać mocno obniżona, a koniec końców może to nieść negatywne wyniki w aspekcie długoterminowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here