Jak wyprasować różne tkaniny? – temperatury prasowania

0
1410
prasowanie

Prasowanie to znienawidzona przez wiele osób czynność, jednak z pewnością nie unikniemy tego. Nieważne czy wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy, na randkę czy też po prostu wychodzicie na miasto, w momencie kiedy wasza koszula jest pogięta, nie wygląda to dobrze, a często nawet ktoś może uznać nas za „niechlujnie”.Zobacz jak wybrać odpowiednie żelazko, akcesoria do niego oraz temperatury prasowania.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/prasowanie/

Prasowanie – wybór żelazka

Na samym początku należy zacząć od tego co jest najważniejsze czyli od wyboru odpowiedniego żelazka. W sklepach stacjonarnych jak i w internecie na pewno znajdziecie wiele przeróżnych urządzeń w różnych cenach. Przy wyborze odpowiedniego żelazka, należy zwrócić uwagę na moc, funkcję samoczyszczenia, wodę oraz wiele, wiele innych. 

Do klasycznego żelazka potrzebna wam będzie także deska do prasowania, do tego parowego, taka, która jest stojąca. Warto także porównać ceny w sklepach stacjonarnych oraz w internecie. 

Prasowanie – akcesoria

Do żelazka stojącego, czyli tego pionowego, które prasuje ubrania przy pomocy pary, oczywiście nie potrzebujecie klasycznej deski do prasowania, a stojaka, który zazwyczaj jest już dodany w zestawie. Jeśli jednak go nie ma, to musicie dokupić go lub użyć w tym celu zwykłego ubrania na wieszaku. 

Dodatkowo warto jest zaopatrzyć się w nakładki, szczoteczki, czy też dodatkowe wymienne końcówki, jeśli wasz sprzęt oczywiście, nie posiadał tego w zestawie.

Prasowanie – temperatura prasowania

Bardzo ważna jest także temperatura prasowania. Niektóre z tkanin musicie prasować w wysokich temperaturach, inne zaś w niskich. Zobaczcie jakie wymagania temperatur posiadają podane materiały:

  • Jedwab – 90 stopni.
  • Bawełna – 160 stopni.
  • Poliester – 90 stopni.
  • Wełna –  120-150 stopni.
  • Len – 180 do 220 stopni.
  • Wiskoza –  90-120 stopni.

Zobacz też: http://www.gminalomianki.pl/fantazje-erotyczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here