Jak wybrać odpowiedni plecak do zerówki?

0
1386
plecak do zerówki

Przygotowanie dziecka do pierwszego wyjścia do zerówki jest dla rodzica dużym wyzwaniem. Co spakować mu do plecaka, jak ubrać malucha, jakie rzeczy powinien przy sobie mieć no i wreszcie, co zrobić, żeby się tym wszystkim nie przeciążył? Odpowiednie plecaki do zerówki mają tutaj kluczowe znaczenie, dlatego warto przyjrzeć się ich podstawowym zaletom i wybrać te najbardziej optymalne dla zdrowych pleców dziecka.

Plecak do zerówki, a kręgosłup dziecka

Wybierając plecaki do zerówki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich budowę wpływającą później na kręgosłup pociechy. Większość plecaków jest dostosowana do stale rosnącego organizmu dziecka, ale nie wszystkie, dlatego należy na to zwrócić baczną uwagę. Punktem pierwszym jest materiał, z którego wykonano tył plecaka: tutaj ważne jest odpowiednie połączenie jego twardości i elastyczności. Plecy muszą być odpowiednio ustabilizowane, ale jednocześnie nie powinny być twarde jak deska, bo to nie będzie służyło kręgosłupowi dziecka. Kolejnym elementem, jakie musi mieć dopasowany plecak do zerówki są jego szelki. Powinny być regulowane, wyłożone miękkim materiałem i byłoby dobrze gdyby posiadały specjalne spięcie z przodu, które nie pozwala rozchodzić się ramion na boki i wspomaga dźwiganie cięższych rzeczy w plecaku. Na zdrowie kręgosłupa dziecka wpłynie również zamontowane w plecaku do zerówki wzmocnienie dna, oraz osobne kieszonki na większe i mniejsze przedmioty.

Większość rodziców skupia się na tym, by pakując plecaki do zerówki zmieścić w nich absolutnie wszystko, co może się dziecku przydać. W tym punkcie warto nie popadać w przesadę. Nadmiar rzeczy może wagowo dziecięcym plecom zaszkodzić o wiele bardziej niż brak piątej kanapki, czy ulubionego samochodzika. W tym przypadku zdecydowanie opłaca się postawić na minimalizm wkładania rzeczy do plecaka.

Dekoracyjne motywy ucieszą dziecko

Elementem mniej istotnym niż odpowiednia budowa, jaką muszą się wyróżniać plecaki do zerówki, jest ich wygląd. Mimo, iż nie powinien to być czynnik kluczowy podczas zakupu, to jednak byłoby dobrze, gdyby były one nie tylko praktyczne i zdrowe, ale i wizualnie atrakcyjne dla dzieci. Dobrze jest tutaj sięgnąć do motywów lubianych przez dziecko, dzięki czemu wychodzenie do zerówki i zakładanie plecaka będzie się pociechom dobrze kojarzyło. Popularne są motywy bajkowe, komiksowe, geometryczne, ale i zbitki różnych kolorów, które doskonale widać z daleka i nie zgubią się wtedy, gdy dziecko zostawi swój plecak do zerówki gdzieś na chodniku. Warto pamiętać również o przyczepianych do plecaka odblaskach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here