Czym jest i jak wybrać odpowiedni hosting WWW?

0
1134
Czym jest i jak wybrać odpowiedni hosting WWW

Hosting dla strony internetowej to podstawa jej funkcjonowania. Do funkcjonowania witryny WWW potrzeba bowiem trzech rzeczy: samej strony (napisanej od podstaw w HTML, bądź stworzonej w oparciu o CMS), domeny internetowej oraz hostingu WWW.

O ile pierwsze dwa pojęcia dość łatwo zrozumieć, to dla wielu osób nieznających się na tworzeniu stron, hosting może być jedynie dziwnym słowem.

Żeby strona w internecie była widoczna dla każdego i o dowolnej porze, należy zapewnić jej nieprzerwany dostęp do zasobów sprzętowych (dysk na dane, odpowiednia ilość pamięci et cetera). Z dość oczywistych względów nie ma sensu uruchamianie strony przy wykorzystaniu mocy własnego komputera. Dlatego też korzysta się z usługi zwanej hostingiem, która pozwala nam wykorzystywać zasoby tak zwanego serwera. To jakimi zasobami może dysponować nasza witryna zależy od tego jaki pakiet na hostingu wykupujemy.

Od wybranego przez nas usługodawcy oprócz dostępnej specyfikacji zależą także inne czynniki takie jak na przykład rodzaj wykorzystywanego dysku – standardowy dysk twardy HDD, szybki dysk SSD, a nawet przechowanie danych w chmurze – czy cena domeny.

Niektóre firmy oferują również rzadko spotykane usprawnienia dla strony. Hosting od kru.pl przykładowo zapewnia darmowy certyfikat SSL, a także domenę .eu w cenie. Oprócz tego hosting od kru.pl pozwala wykupić specjalny hosting WordPress przystosowany do tworzenia stron w oparciu o najpopularniejszy na świecie CMS.

Wiele osób zastanawia się gdzie kupić tani hosting dla strony WWW. Jednak częstym błędem jest zwracanie uwagi głównie na cenę. Najtańsze oferty mogą bowiem oferować za mało miejsca na pliki (zwłaszcza jeśli nasza strona ma zawierać sporo zdjęć w wysokiej rozdzielczości), brak wygodnych rozwiązań wspomagających zarządzanie witryną czy za mały transfer względem osiąganego ruchu na stronie. Dlatego też wybierając hosting dla strony internetowej musimy dokładnie zastanowić się czego potrzebujemy. Poważna strona firmowa nie dająca sobie rady z nieco większym ruchem może na przykład stracić na wiarygodności i powadze co bezpośrednio przełoży się na wizerunek marki.

Źródło: https://www.kru.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here