Jak zostać mechatronikiem?

0
1440
mechatronik

Osoby zajmujące się mechatroniką to przede wszystkim osoby trudniące się w dziedzinie inżynierii, która połączona jest z inżynierią mechaniczną, elektryczną, komputerową, związaną z robotyką oraz automatyką. Profesja ta jest dość nowa, ponieważ istnieje dopiero od kilkudziesięciu lat. Nie jest to jednak przeszkoda do tego, aby sprawdzić gdzie będzie można zauważyć ten zawód. Czy to w komputerach, telefonach, drukarkach czy nowoczesnych samochodach. Wszędzie tam będzie potrzebny wkład pracy takiego fachowca. Jaką drogę wybrać do podjęcia zawodu jako mechatronik? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/mechatronik-etat-czy-wlasna-firma/

Kim jest mechatronik?

Mechatronik jest to osoba zajmująca się produkowaniem oraz projektowanie nowoczesnych urządzeń oraz technologii. Fachowcy zajmujący się nowoczesnymi sprzętami, które często łączą w sobie funkcje coraz bardziej skomplikowanych urządzeń. Mechatronik pracuje podczas oprogramowania oraz tworzenia sprzętu. Dodatkowo ustalam parametry oraz procesy produkcyjne. Co więcej instaluje on podzespoły, oprogramowanie sterujące, a także całego urządzenia. Do jego zadań należało również naprawy oraz regulacje urządzeń.

Jak zostać mechatronikiem?

Przede wszystkim edukacji należy zacząć od wyboru technikum o zawodzie mechatronika. Podczas 5 lat trwania technikum będziemy poszerzać szereg zagadnień powiązanych z tą profesją. Dodatkowo uzyskały specjalistyczną wiedzę z zakresu mechatroniki.

Podczas nauki będziemy przygotowani do montażu urządzeń oraz systemów mechatronicznych, ich programowania oraz obsługi. Będziemy uczyć się również projektowania i wykonywania instalacji pneumatyczne i hydrauliczne. Dodatkowo będziemy zajmowali się również diagnostyką czujników. Po pięciu latach nauki w technikum będzie czekał nas egzamin zawodowy. Po jego pozytywnym zdaniu zostaniemy uprawnieni do wykonywania zawodu mechatronika. Potem możemy już tylko szukać pracy w tej profesji.

Zobacz też: http://www.kochamdbam.pl/wyglada-praca-mechatronika/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here