Zapalenie pęcherza moczowego jak sobie z nim radzić?

0
1084
zapalenie pęcherza
fot. pexels.com

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo nieprzyjemna przypadłość, która dotyka zazwyczaj kobiety, w mniejszym stopniu mężczyzn. Jest to bardzo groźna infekcja, która nieleczona może prowadzić do wielu poważnych chorób, które poskutkują nieodwracalnymi zmianami w naszym organizmie. Jak sobie radzić z zapaleniem pęcherza? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-objawy-przyczyny-i-domowe-sposoby/

Nieprzyjemna infekcja

Zapalenie pęcherza może spotkać każdą z nas, w dodatku niespodziewanie. Nie należy ono do przyjemnych i bezbolesnych, a jego objawy mogą dokuczać nawet najbardziej wytrwałej kobiecie. Nie należy ignorować zapalenia pęcherza, ale natychmiast zająć się jego leczeniem.

Zapalenie pęcherza objawia się głównie częstomoczem, który jest bardzo skąpy w oddawaniu, pieczeniem okolic intymnych, nabrzmiałym brzuchem oraz podbrzuszem, a nawet krwią obecną w moczu. Wówczas również doskwiera nam brak apetytu, możemy mieć problem z wypróżnieniem oraz odczuwać niechęć do wszelkich napojów. Wszystkiemu może również towarzyszyć gorączka.

Przyczyn zapalenia pęcherza może być wiele. To może być ekspozycja na zimno, przewianie, stosunek płciowy lub niedbanie o higienę intymną. Zapalenie pęcherza przeważnie pojawia się znienacka, jest bolesne i bardzo nieprzyjemne. Jak sobie z nim poradzić?

Jak leczyć zapalenie pęcherza?

Gdy poczujemy nieprzyjemne oznaki zapalenia pęcherza, tzn. częstomocz, który jest skąpy, boleści w miejscu podbrzusza lub brzucha, a nawet nerek, wówczas niezwłocznie powinniśmy się udać do lekarza, który przepisze nam stosowne leki.

Jeśli jednak nie mamy dostępu do lekarza, wówczas możemy udać się do apteki i zakupić leki bez recepty, które również sprawdzą się w tej okoliczności. Takie leki to urofuragina, neofuragina lub podobne. Pamiętajmy, aby przy dawkowaniu leku również spożywać witaminę C, a także ogrzewać pęcherz, ubierać się ciepło i pić dużo wody oraz soku żurawinowego, który jest moczopędny. Spożywajmy również lekkie potrawy, które są łatwo trawienne, by uniknąć problemów z zaparciami. Pamiętajmy jednak, by nie ignorować zapalenia pęcherza, a natychmiast udać się do lekarza!

Przeczytaj też: http://www.kochamdbam.pl/cukier-trzcinowy-zdrowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here