Wioślarze sportowe, do czego służą?

0
1788
wioślarz - sposób na idealną sylwetkę

Wioślarz, to specjalistyczne urządzenie treningowe. Nazywany również symulatorem wiosłowania. Służy do wykonywania ćwiczeń, które imitują ruch, jaki wykonuje się podczas wiosłowania. Stąd nazwa. Świetnie sprawdza się do wykonywania intensywnego treningu cardio, jak i treningu wytrzymałościowo-wzmacniającego.

Dzięki regularnie wykonywanym ćwiczeniom na takim sprzęcie, poprawia się ogólna kondycja i wydolność organizmu. Mięśnie się wzmacniają, a sylwetka wysmukla. Dodatkowo pracuje wiele grup mięśniowych jednocześnie. Dzięki temu, że zajmuje niewiele miejsca, świetnie sprawdza się do domowego użytku. Niektóre, modele są nawet składane, co ułatwia przechowywanie urządzenia. Jest to bezpieczna forma aktywności fizycznej, nie powodująca kontuzji oraz obciążenia stawów.

Podczas wykonywania ćwiczeń na wioślarzu, należy uważać na to, aby je poprawnie wykonywać. Wydaje się prosty w użyciu, ale łatwo przez niewłaściwe używanie nadwyrężyć plecy i doświadczyć urazów.

Wioślarze sportowe, do czego służą?

Rodzaje wioślarzy

Wioślarz mechaniczny, przeznaczone są do mało intensywnych treningów domowych. Za opór w tym sprzęcie odpowiedzialne są siłowniki. Przez swoją delikatną konstrukcje zalecane są do używania przez użytkowników, których waga nie przekracza 100 kg.
Ten model wioślarza ma manualną regulacje oporu, która nie jest tak precyzyjna i szybka jak w nowszych modelach.

Wioślarz magnetyczny, najczęściej wybierany symulator wiosłowania. Jest uniwersalnym sprzętem, polecanym dla każdego. Nie ma znaczenia czy ktoś jest początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem. Jest bezpiecznym modelem, zmniejszającym ryzyko kontuzji.
Zawsze należy jednak pamiętać o prawidłowej technice wiosłowania.

Wioślarz magnetyczno-powietrzny, jest najnowszym modelem do trenowania. Jest połączeniem magnetycznego oporu z wiosłami powietrznymi. To połączenie sprawia, że trening jest efektywny i bezpieczny. Ma wzmocnioną konstrukcje i wyposażony jest w hamulec magnetyczny.

Sprzęt wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, dlatego są najczęściej wybierane przez właścicieli klubów fitness. Mimo dużej eksploatacji, są bardzo trwałe. Dzięki turbinie powietrznej, którą mają zamontowaną, zapewniają bezpieczny i płynny ruch.

Przeczytaj też: http://www.kochamdbam.pl/trampoliny-fitness-nowa-forma-aktywnosci/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here