System lokalizacji GPS Pojazdów

0
1261
System lokalizacji GPS Pojazdów

System lokalizacji GPS pojazdów to usługa, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Na korzystanie z niej decydują się już nie tylko firmy zarządzające flotą pojazdów, ale też osoby prywatne chcące zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich. Na czym polega system lokalizacji GPS i jak znaleźć firmę oferującą taką usługę?
Monitoring GPS i GSM
Monitoring pojazdów wykorzystuje dwie technologie – GPS oraz GSM. Pierwsza z nich bazuje na danych satelitarnych określając pozycję samochodu. Po otrzymaniu danych, urządzenie GPS analizuje je i przetwarza, aby za pośrednictwem sieci komórkowej GSM wysłać dane do serwerów. Dane te zapisywane są w bazie klienta i dostępne z każdego miejsca na ziemi. Na ich podstawie możliwe jest nie tylko śledzenie pojazdów, ale też kontrolowanie ich właściwości, takich jak prędkość, pokonywane trasy oraz czas pracy kierowców.
Zalety systemu lokalizacji pojazdów
Oprócz oczywistej zalety systemu lokalizacji pojazdów, jaką jest ich stały monitoring, do korzyści zaliczyć można również kontrolę i ocenę pracy kierowców, eliminację nadużyć, jak również oszczędności w postaci mniejszego zużycia paliwa. System monitoringu pozwala na znalezienie przyczyn wysokiego spalania paliwa, weryfikowanie odwiedzin kierowców w zaplanowanych punktach, a także monitoring pojazdów poza godzinami pracy. Kierowcy, którzy są świadomi zainstalowanego w pojeździe nadajnika GSM, delikatniej operują pedałem przyspieszenia, ostrożniej hamują, a także pokonują mniej kilometrów. Bardzo dużą zaletą monitoringu jest także bezpieczeństwo pojazdów, które w przypadku kradzieży mogą zostać szybko namierzone. Wiele firm nie jest obecnie w stanie funkcjonować bez takiego monitoringu. Jednak poszukując tego typu usług, powinniśmy zaufać doświadczonym firmom czy agencjom. Wartą polecenia jest Agencja InfoDetect (http://www.infodetect.pl/monitoring-pojazdow2) oferująca profesjonalny system monitoringu pojazdów oparty na systemach GPS i GSM, dających najlepsze rezultaty i ilość danych.
Pojazdy, które można objąć monitoringiem
Najczęściej systemem lokalizacji pojazdów obejmowane są auta osobowe i ciężarowe, jednak monitoring świetnie sprawdzi się również w przypadku maszyn budowlanych, sprzętu rolniczego, a także łodzi. Monitoringiem można objąć także motocykle, chłodnie czy naczepy.

oponiarnia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here