Studia – Twoja droga do samodzielności finansowej

0
1442
Studia - Twoja droga do samodzielności finansowej

Studia określa się mianem najpiękniejszego czasu w życiu człowieka. Jest to czas stawania się samodzielnym człowiekiem, uczeniem się odpowiedzialności i planowania, ale także korzystania z życia, zabawy i podróży. Jak wybrać studia?
Przede wszystkim studia powinny wiązać się z zainteresowaniem studenta, tak aby miał chęci do nauki. Na studiach nikt nie pilnuje tego czy będziesz uczył się w domu czy nie. Wykładowców nie interesują wymówki, tylko wyniki Twojej pracy, dlatego trzeba wybrać takie studia, które będą sprawiać Ci przyjemność. Jeżeli nie jesteś dobry w matematyce, nie wybieraj się na studia, na których głównie trzeba posługiwać się wzorami matematycznymi, ponieważ albo szybko stracisz chęci albo nie zdasz przedmiotu. To, że kochasz oglądać dr house niech nie skłania Cie do wybierania się na studia medyczne. Wybierz kierunek, który rzeczywiście będzie Cie pasjonował, a nauka nie będzie sprawiała Ci trudu. Zastanów się jakie przedmioty w szkole dotychczas sprawiały Ci przyjemność i poszukaj w Internecie z jakimi studiami one się wiążą.
Pamiętaj, że decyzja jak wybrać studia nie należy tylko do Ciebie, ale również do Twoich rodziców czy opiekunów. Zwykle wybiera się studia poza miejscem swojego zamieszkania, co wiąże się z kosztami, które Twoi rodzice muszą przeznaczyć na akademik/mieszkanie. Wybierz miasto, w jakim będzie Cie stać na życie. Rozejrzyj się ile kosztuje wynajem lokum, ile kosztowałby Cie dojazd do takiego miejsca czy wyżywienie. Jeżeli chcesz się sam utrzymywać sprawdź również jak wygląda sytuacja ze znalezieniem pracy i zarobkami jakie możesz w niej otrzymać.
Nie zapomnij, że studia rzutują na Twoją przyszłość finansową. To jaki kierunek wybierzesz będzie miało odzwierciedlenie w Twoich przyszłych zarobkach. Dlatego najpierw warto zobaczyć czy po uzyskaniu dyplomu będziesz miał łatwość w znalezieniu pracy.
Miej również na uwadze, żeby nie wybierać studiów dlatego, że rodzice tak chcą, lub dlatego, że Twoi przyjaciele idą akurat na ten kierunek. Nie warto uzależniać takiej decyzji od innych osób, ponieważ to co sprawia innym radość nie musi sprawiać radości Tobie.

bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here