Jak zmienić email na fb?

0
1445
Jak zmienić email na fb?

Rejestrując się na najpopularniejszym obecnie portalu społecznościowym, jakim jest Facebook, należy podać szereg danych, m.in. email. Jest to konieczne w celu późniejszej aktywacji konta poprzez kliknięcie w link przychodzący na tego właśnie emaila oraz w celu otrzymywania powiadomień z Facebooka o nowych wiadomościach czy aktywności użytkowników, będących wśród naszych znajomych, a także innych powiadomień (dotyczących aktualizacji, zmian regulaminu). W każdej chwili jednak można zmienić podany w trakcie rejestracji email, jeśli np. już go nie używamy. Zatem jak zmienić email na fb ? Operacja ta nie jest skomplikowana i można ją wykonać zarówno z komputera stacjonarnego, jak i z urządzenia mobilnego. W tym celu:
1. logujemy się do naszego konta na Facebook wpisując nazwę użytkownika i hasło w odpowiednich polach logowania do platformy i klikamy „Zaloguj”;
2. wchodzimy w sekcję „Ustawienia” (klikając w ikonkę strzałki w dół w prawym górnym rogu panelu);
3. wybieramy „Ogólne ustawienia konta” w których klikamy „kontakt” a następnie „Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu”;
4. nowy adres email wpisujemy w polu „Nowy adres e-mail” i klikamy „Dodaj”;
5. Na nowy email otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zmiany adresu email – klikamy w otrzymany w tej wiadomości link i ustawiamy nowy email jako domyślny klikając „Zapisz”. Potwierdzenie zmiany adresu email jest konieczne w celu zalogowania się do Facebooka za pomocą tego właśnie nowego adresu – należy pamiętać, że email nie zostanie zmieniony do momentu kliknięcia w link otrzymany w wiadomości.
W przypadku posiadania kilku adresów email powiązanych z kontem Facebook, zawsze jeden z nich jest ustawiony jako podstawowy. Warto zastanowić się, którego z tych emaili używamy najczęściej, gdyż to właśnie na email zadeklarowany jako główny (podstawowy) przychodzą wszelkie powiadomienia z fb.
Jeśli chodzi o powiadomienia z fb można również ustawić ich typy oraz częstotliwość ich wysyłania na podstawowy email. W tym celu w sekcji „Ustawienia” klikamy w opcję „Powiadomienia” po lewej stronie, następnie wybieramy pozycję „adres email”, w której wybieramy interesujące nas rodzaje powiadomień i częstotliwość ich wysyłania i klikamy „Zapisz”.

malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here