Mieszkanie w nowoczesnym stylu

0
1298
Mieszkanie w nowoczesnym stylu

Urządzanie wymarzonego i długo wyczekiwanego mieszkania to dla większości z nas ogromna przyjemność. Projektowanie, wybieranie i kupowanie mebli, płytek, farb, dywanów, zasłon i innych dodatków to niezapomniany okres przy wykańczaniu własnego gniazdka. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy martwić się o to, czy znajdziemy meble odpowiadające naszym marzeniom. Możemy wybierać spośród mnóstwa produktów i tworzyć wspaniałe wnętrza, które będą zachwycały swym wyglądem i sprawiały, że chętnie będziemy wracać do domu.
Jak w każdej dziedzinie, tak również w architekturze wnętrz, co jakiś czas pojawia się moda na określone przedmioty i określony styl. Architekci podkreślają, że aktualnie najchętniej wybieramy styl skandynawski, charakteryzujący się przede wszystkim wykorzystywaniem chłodnych barw, takich jak szarość i biel oraz minimalistycznym wykorzystaniem przestrzeni. Ciągle dużym powodzeniem cieszy się także styl industrialny rodem ze starych fabryk i rustykalny, nawiązujący do sielankowej, wiejskiej atmosfery. Należy również zauważyć, że jest także całkiem spora grupa odważnych ludzi, którzy decydują się na urządzenie swoich mieszkań w bardzo nowoczesnym stylu. W tego typu wnętrzach znajdziemy kontrastujące ze sobą kolory, głównie czerń i biel, ale zdarza się również dodawanie innych żywych i zdecydowanych kolorów, jak choćby czerwieni czy błękitu. Bardzo istotne jest również to, że wykorzystuje się różnorodne materiały, przy czym są to głównie szkło i metal, a rzadziej tradycyjny dębowy parkiet. Charakterystyczną cechą nowoczesnych wnętrz jest również ich minimalizm, ponieważ rezygnuje się z ustawiania dodatkowych i całkowicie zbędnych przedmiotów. Największe wrażenie w tym stylu sprawiają designerskie meble, które zwykle są ustawiane w nowoczesnych mieszkaniach. Bardzo często meble tego typu wykonane są na wysoki połysk, tak by lśniły i odbijały światło. Są to głównie meble o prostych kształtach, wykonane z różnych tworzyw, a rzadziej z drewna. Bardzo często zawierają one szklane elementy, takie jak blaty albo drzwiczki. Zdaniem niektórych takie meble są niepraktyczne, ponieważ szklane części łatwo mogą ulec stłuczeniu, zwłaszcza, jeśli w domu są malutkie dzieci lub zwierzęta. Ponadto krytycy wskazują, że bardzo ciężko jest dbać o czystość takich błyszczących powierzchni.
Od dawna wiadomo, że każdy z nas ma inny gust i dlatego podobają nam się różne style. Odważni wybiorą styl nowoczesny z jego minimalistycznym wykończeniem, a inni zdecydują się na styl klasyczny, w którym rządzić będzie parkiet z jesionu, meblościanka i drewniane dodatki w kuchni.
Przy urządzaniu naszego mieszkania musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że ma ono służyć zaspokajaniu naszych potrzeb i to nam ma się ono podobać. Powinniśmy czuć się w nim doskonale i chętnie do niego wracać. To od nas zależy, jaki nadamy mu styl i wcale nie musi on być zgodny z najnowszymi standardami wytyczonymi przez projektantów wnętrz. Najważniejsze, abyśmy przy urządzaniu mieszkania wsłuchali się w swoje pragnienia i zrealizowali własne marzenia.

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here