Sale do zabaw z dziećmi

0
1607
Sale do zabaw z dziećmi

W dzisiejszych czasach nasze pociechy mają mnóstwo zajęć. Niestety przeważnie spędzają czas przy ekranach komputerów i smartfonów, co nie jest korzystne dla ich zdrowia i ogólnego rozwoju.

Winę za taki rozwój sytuacji ponosimy my – rodzice. Dziecko nie urodziło się przecież z miłością do laptopa, a sami mu tę „pasję” zaszczepiliśmy. By jednak się tak nie samobiczować, warto przyznać, że komputery przyciągają dzieci, a atrakcje dostępne na zewnątrz nie zawsze są wystarczająco ciekawe. Dzieci nawet wychodząc na place zabaw często się nudzą i to nie tylko w czasie deszczu. Jest na nich co prawda kilka sprzętów do zabawy, ale brakuje tego, co w niej najważniejsze, czyli towarzystwa. Błędne koło powstaje zwłaszcza wtedy, gdy inne dzieciaki siedzą w domach, podczas gdy jedno z nich wybiera się na zewnątrz. Zabawa z rodzicem może jest i przyjemna, ale nigdy nie przyniesie tyle radości, co z rówieśnikami.

Pobawmy się w grupie!

Na szczęście coraz liczniej zaczynają powstawać liczne sale zabaw, gdzie większe grono dzieci ma okazję do fantastycznej zabawy. Kąpiel w miękkich kulkach, wspinaczki, czy też gry sportowe sprzyjają nie tylko doskonałej rozrywce, ale też aktywności fizycznej. Dla mniej ruchliwych maluchów przygotowane są gry planszowe i zręcznościowe, gdzie wraz z innymi dziećmi mogą one rozwijać swój umysł. Znajdują się tam również zewnętrzne place zabaw, gdzie najmłodsi mają okazję do gry na świeżym powietrzu. Takie miejsce to prawdziwe centrum rozrywkowe, gdzie każdy maluch znajdzie coś dla siebie. 

Rodzice też się nie nudzą

Rodzic przychodzący do takiego miejsca wcale nie musi biernie przyglądać się poczynaniom potomka. Zamiast tego może udać się na zakupy, bo sale zabaw często zlokalizowane są na przykład w centrach handlowych. Pozostawia się dzieci pod okiem doświadczonych opiekunów, którzy dbają o ich bezpieczeństwo. Gdy atrakcji jest wiele, rodzic może mieć nawet kilka godzin dla siebie bez obawy, że jego dziecku coś grozi. To na pewno lepsza alternatywa niż pozostawianie dzieci na zewnątrz bez opieki. Dajmy im swobodę i pozwólmy, by wykorzystały nagromadzoną energię w sposób pozytywny. Wtedy będziemy mieli poczucie dobrze wykonanego obowiązku wobec dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here