Niezwykle zdrowe, krowie mleko

0
1270
Niezwykle zdrowe, krowie mleko

Krowy to zwierzęta powszechnie cenione przez każdego człowieka ze względu na wytwarzane mleko. W produkcie tym znajduje się bardzo duża ilość cennych dla zdrowia każdego człowieka składników mineralnych, wśród których priorytetowe znaczenie ma wapń oraz białko. Składniki te odpowiadają za zachowanie prawidłowej równowagi organizmu oraz wpływają na budowę kości, dlatego też bardzo istotne jest spożywanie zdrowego, najlepiej krowiego lub koziego mleka przez małe dzieci, które to są w okresie wzrastania. Niemniej spożywanie zdrowego mleka jest również wskazane dla osób w starszym wieku.
Mleko pozyskiwane od krowy jest podstawowym produktem z którego to są wytwarzane różnego rodzaju pokarmy nabiałowe. W każdym markecie spożywczym nie brakuje maseł, kefirów, jogurtów, śmietan, maślanek czy przepysznych białych serów twarogowych, które to powinny znajdować się w menu każdego człowieka.
Niemniej produkty te są już przetworzone i zawierają sporo konserwantów, dlatego też nigdy nie zastąpią kwaśnego mleka, wiejskiego masełka oraz soczystego białego twarogu wytwarzanego w naturalny sposób z mleka krowiego przez nasze babcie, czy prababcie.
Jeszcze kilkanaście lat temu krowę można było spotkać w każdym niewielkim, wiejskim gospodarstwie rolnym, a dziś zwierzęta te królują tylko w nowoczesnych i zmodernizowanych gospodarstwach nastawionych na produkcję mleka.
Wiele osób, zwłaszcza takich którzy nie mają styczności z tymi zwierzętami często zastanawia się ile mleka daje krowa.
Otóż jak twierdzą eksperci z branży rolniczej nie każda krowa daje tyle samo mleka. Na całym świecie istnieje bowiem mnóstwo ras krów i niektóre z nich są hodowane tylko i wyłącznie dla posiadania „swojego” mleka albo mięsa.
Z reguły bywa tak, że krowy mięsne nie dają tyle samo mleka ile krowy mleczne. Przeciętnie zwykła krowa w gospodarstwie wiejskim daje kilkanaście litrów mleka dziennie. Każdorazowo podczas dojenia krowy można otrzymać około 4-5 litrów mleka, a przecież zwierzęta te dojone są co najmniej dwa razy dziennie. Warto wiedzieć o tym, że krowy rekordzistki są jednak dużo bardziej wydajne. Wyspecjalizowane zwierzęta dają od 20 do 30 litrów mleka dziennie. Z kolei krasule nastawione tylko i wyłącznie na produkcję mleka potrafią dać nawet 40 do 50 litrów mleka dziennie.

intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkło hartowane
Następny artykułGinekolog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here