Dlaczego warto stosować krem nawilżający na dzień?

0
825
Krem nawilżający do twarzy
fot. Pixabay.com

Nawilżona i dobrze odżywiona skóra to podstawa codziennej pielęgnacji. Warto więc wyrobić sobie nawyk codziennego stosowania kremów nawilżających, odpowiednio dostosowanych do potrzeb naszej skóry. Dzięki temu zachowamy na długo jej piękny i zdrowy wygląd. O tym, dlaczego jeszcze warto stosować krem nawilżający, przeczytacie poniżej. 

Przeczytaj też: https://www.um.pl/krem-nawilzajacy-na-dzien-to-koniecznosc-nie-luksus/

Typ skóry a wybór odpowiedniego kremu nawilżającego

Jak wiecie, aby skóra na długo mogła zachować piękny i młody wygląd, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. To ona zapewnia nam codzienne nawilżenie, a także chroni nas przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto odpowiednio dobrane kosmetyki pomagają w walce z wolnymi rodnikami i dzięki temu spowalniają procesy starzenia się naszej skóry. W zależności od tego, jakie mamy geny, a także od tego, jaki tryb życia na co dzień prowadzimy, możemy naszą skórę przyporządkować do jednego z pięciu typów. Ważne jest to, aby znać typ skóry. To on pomaga nam odpowiednio dobrać kosmetyki i kremy nawilżające. Wśród typów skóry wyróżniamy:

  • skórę suchą;
  • skórę tłustą,
  • cerę dojrzałą,
  • cerę wrażliwą,
  • skórę normalną.

Jeśli nie wiesz, do którego z typów przyporządkować Twoją cerę, wykonaj prosty test przy pomocy paska bibuły. Przykładaj go do poszczególnych części twarzy na kilka minut. W zależności od tego, ile pasek wsiąknie łoju, możesz określić czy masz skórę tłustą czy suchą itd.

Jakie są rodzaje kremów nawilżających?

Na rynku istnieje dziś mnóstwo różnego rodzaju kremów nawilżających do twarzy i można naprawdę pogubić się w ich wyborze. Producenci prześcigają się w udoskonalaniu receptur na nie, zwłaszcza że klientki stają się coraz bardziej świadome pod tym względem. I tak w drogeriach dostaniemy m.in.:

  • kremy hipoalergiczne nawilżające na dzień – oznacza to, że ich receptura została przygotowana tak, aby nie wywoływać reakcji alergicznych. Mimo to polecamy zachować ostrożność. Nie zawsze słowo hipoalergiczny oznacza, że krem przeszedł odpowiednie testy i faktycznie nie spowoduje uczulenia.
  • kremy nawilżające na dzień – organiczne i naturalne – tę grupę, jako fani wszystkiego, co pochodzi z natury, polecamy Wam szczególnie. Takie kremy wykorzystują przede wszystkim składniki pochodzenia roślinnego, a rośliny wykorzystywane do produkcji pozbawione są w trakcie uprawiania chemii, pestycydów czy innych nawozów. Jeśli nasz kosmetyk jest w 100 procentach organiczny, oznacza to, że został wyprodukowany tylko i wyłącznie z ekologicznych składników i ekologicznymi metodami.

Zobacz też: http://www.kochamdbam.pl/warto-stosowac-kosmetyki-naturalne-mineralne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here