Jak znaleźć dobrą szczoteczkę do dziąseł dla niemowląt?

0
1247
szczoteczki do dziąseł dla niemowląt

Dziecko w początkowej fazie życia potrzebuje wielu istotnych akcesoriów. Jednym z nich jest specjalistyczna szczoteczka do dziąseł dla niemowląt. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać odpowiedni model, realizujący potrzeby Twojego malucha.

Odpowiednia szczoteczka na fazę ząbkowania

Szczególnie problematyczny może okazać się dobór szczoteczki na fazę ząbkowania. Wówczas niemowlę odczuwa bowiem silny dyskomfort i potrzebuje narzędzia, które przyniesie mu ulgę w tym trudnym dla niego okresie. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji może być szczoteczka-gryzak.  Służy ona nie tyle czyszczeniu, co masowaniu dziąseł. W ten sposób przynosi maluchowi ulgę i ułatwia mu przetrwanie trudnego czasu ząbkowania. Co również istotne, najczęściej takie szczoteczki dla najmniejszych dzieci posiadają bardzo atrakcyjny design, dzięki czemu dziecko samo chętnie chwyta szczoteczkę.

Ważny ergonomiczny uchwyt szczoteczki

Dobierając szczoteczkę na fazę ząbkowania, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na jej parametry. Istotne jest nie tylko, aby powierzchnia czyszcząca była miękka i niepodrażniająca. Kluczowy jest też wygląd uchwytu szczoteczki. Musi być ona poręczna i ergonomiczna. Dobrze również, gdy posiada ograniczniki, które nie pozwalają dziecku na włożenie narzędzia zbyt głęboko do buzi. No i oczywiście nie trzeba mówić o tym, że taka, specjalistyczna szczoteczka do dziąseł dla niemowląt powinna posiadać konieczne atesty i certyfikaty. Warto tę informację zweryfikować na stronie producenta.

Czy można stosować szczoteczkę soniczną?

Wielu dorosłych zadaje sobie też pytanie, czy mogą zastosować szczoteczkę soniczną. Na co dzień bowiem sami z takiej korzystają i uważają, że jest ona bardzo skuteczna i niezawodna. Przed podjęciem decyzji powstrzymuje ich jednak obawa o bezpieczeństwo malucha. Niemowlę posiada bowiem bardzo delikatne dziąsła. Czy szczoteczka soniczna ich nie podrażni? Nie podrażni, ponieważ dostosowana jest do potrzeb niemowlęcia. Eksperci podnoszą natomiast, że czyści ona ząbki i dziąsła dokładniej i nawet delikatniej od tradycyjnej, manualnej szczoteczki. Dokonując zakupu warto jednak zwrócić uwagę na jej parametry techniczne. Polecamy między innymi szczoteczki do dziąseł dla niemowląt z oferty Baby&Travel.

Gdzie kupić szczoteczkę do dziąseł dla niemowląt?

Pozostaje zatem pytanie, gdzie można kupić taką, specjalistyczną szczoteczkę dla niemowląt? Dostępna jest ona zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ze względu na szerszy asortyment, warto jednak postawić na tę drugą opcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here