Spraw dziecku frajdę – samochód zabawka to idealny prezent

0
854

Samochody akumulatorowe to spełnienie marzeń większości dzieci. Gadżety takie cieszą się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych pociech już od wielu lat – dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Rodzice także coraz częściej decydują się na zakup takiej zabawki dla swojego dziecka – daje im to gwarancje, że podarunek wywoła ogromną radość i nie zostanie odstawiony w kąt, jak może mieć to miejsce z innymi, mniej popularnymi zabawkami. Co wiece, jest dostępnych bardzo wiele modeli, dzięki czemu każdy maluch znajdzie dla siebie samochód, który przypadnie mu do gustu i z którym nie będzie chciał się rozstawiać. Ty także chciałbyś kupić taki prezent dla swojej pociechy? Dowiedz się, na co warto zwracać uwagę.

Samochód, a wiek dziecka

Istotną sprawą przy wyborze odpowiedniego modelu dla dziecka jest jego wiek. Zabawki takie dedykowane są już dla 3-4 letnich maluchów. Wtedy najlepszym wyborem będą mniejsze pojazdy, jednoosobowe, których konstrukcja nie jest tak skomplikowana. Dzięki temu, dzieci w krótkim czasie nauczą się go obsługiwać i będą miały więcej radości z zabawy. Kupując samochodzik dla malucha, warto upewnić się, czy bez problemów sięga on do pedałów. Auto nie powinno osiągać zbyt dużych prędkości i wystarczy, jak ma napęd na tylne koła. Pojazd dla nieco starszych dzieci może już mieć napęd na tył i przód oraz powinien mieć większe gabaryty, żeby pociecha czuła się w nim swobodnie. Rodzice powinno upewnić się, czy zabawka spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa, na przykład czy posiada pasy bezpieczeństwa. Dobrze, jeżeli z przodu znajduje się szybka. Warto też przyjrzeć się poszczególnym elementom pojazdu – jakiej jakości są plastiki oraz czy siedzisko jest wygodne.

Samochód dla dziecka – jaki wybrać?

Modeli samochodów jest naprawdę dużo – niektóre bardzo realistycznie odzwierciedlają prawdziwe marki aut. Dostępne są zarówno wersje klasyczne, jak sportowe. Dziewczynkom do gustu przypadną samochody utrzymane w pastelowych kolorach, ozdobione postaciami z ulubionych bajek czy zwierzętami. Chłopcy natomiast przepadają za autami imitującymi ambulans, wóz strażacki czy radiowóz policyjny. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje – na przykład mogą umilić zabawę różnymi melodiami czy piosenkami. Ponadto posiadają sygnały świetlne, klakson a podczas uruchamiania pojazdu wydają dźwięk zapalanego silnika. Jedyną wadą takich zabawek jest ich wysoka cena, na którą nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić. W takiej sytuacji można wybrać dla dziecka zabawki zdalnie sterowane, które również przyniosą im mnóstwo frajdy, na przykład samochód sterowny gestami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here