Grill elektryczny czy warto kupować?

0
1165
grill elektryczny
fot. pixabay.com

W porównaniu z tradycyjnym grillem, grill elektryczny jest łatwiejszy w użyciu i obsłudze. Wystarczy podłączyć zasilanie i położyć na nim przygotowane jedzenie. Bardzo szybko się nagrzewa, a ognisko można rozpalić bez kupowania węgla i zmartwień. Nie wydziela duszącego dymu, więc możesz go używać również w zamkniętym pomieszczeniu. Jaki model wybrać do swojego domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-grill-elektryczny-czy-warto-go-miec/

Który grill elektryczny wybrać?

Grill stołowy zajmuje znacznie mniej miejsca i można go przenieść i umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Jednak powierzchnia grilla jest mniejsza i może pomieścić znacznie mniej jedzenia.

Grille wolnostojące są bardzo duże, dlatego przed zakupem najlepiej zastanowić się, czy jest gdzie je postawić. Sprzęt ten bardzo dobrze sprawdza się podczas imprez masowych, ponieważ pozwala na przygotowanie potraw dla wielu gości jednocześnie. Upewnij się, że masz przednią szybę (musisz to zrobić, jeśli planujesz umieścić grill na podwórku). Sprawdź również, czy kabel jest wystarczająco długi, lub użyj przedłużacza.

Na co zwrócić uwagę?

Siła – im wyższa, tym szybciej nasz posiłek jest gotowy. Jeśli wybierzesz urządzenie o mocy 500 W lub mniejszej, nagrzanie grzejnika zajmie dużo czasu. Lepiej wybrać model o mocy większej niż 1000 W. Dzięki temu masz pewność, że w krótkim czasie będziesz w stanie przygotować różnorodne dania. Grille stołowe są zwykle najmniej wydajne. Kratki podłogowe są najbardziej wydajne.

Temperatura – Grill powinien mieć wielostopniową regulację temperatury, którą można ustawić w zależności od przygotowywanego dania. Jest to ważne, ponieważ warzywa lub chleb piecze się w temperaturze innej niż mięso.

Upewnij się również, że urządzenie posiada włącznik / wyłącznik oraz stałą osłonę, która pozwala na szybsze przygotowanie posiłku i chroni go przed rozbryzgami wody. Dobrze jest też, jeśli grill jest łatwy do czyszczenia. Sprawdź, czy poszczególne elementy można myć w zmywarce – oszczędza to czas i energię

Przeczytaj też: http://www.kochamdbam.pl/suszarke-kupic-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here