Charakterystyka rękawiczek lateksowych bezpudrowych

0
637
Charakterystyka rękawiczek lateksowych bezpudrowych

Jeszcze trzy lata temu maseczka czy lateksowe rękawiczki kojarzyły nam się wyłącznie z gabinetem dentystycznym czy salą operacyjną. Były domeną lekarzy, stomatologów czy innych pracowników służby zdrowia. Dziś, z uwagi na pandemię, wszelkie środki ochrony indywidualnej to nasza codzienność, zarówno w pracy, jak i podczas wykonywania codziennych czynności.

Charakterystyka rękawic lateksowych

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe to cieniutkie i rozciągliwe gumowe rękawice wykonane z naturalnego kauczuku, które nie zawierają pudru, są niejałowe oraz doskonale pasują zarówno na prawą, jak i lewą dłoń. Końcówki palców są najczęściej wykonane z chropowatego materiału, który ma za zadanie wzmocnić chwyt nawet w wilgotnym otoczeniu. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe dostępne są zazwyczaj w dwóch opcjach: z certyfikatem i bez. Te certyfikowane mają odpowiedni poziom ochrony przed bakteriami i wirusami i są dedykowane głównie zawodom medycznym: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym czy stomatologom.

Rękawiczki lateksowe nie posiadające certyfikatu to wystarczające środki ochrony osobistej w życiu codziennym: podczas zakupów w sklepie, w trakcie pracy czy wizyty w urzędzie. Chronią one nasze dłonie przed negatywnym wpływem bakterii, zarazków i niebezpiecznych wirusów oraz zapobiegają ich dalszej transmisji.

Czy warto na co dzień używać środków ochrony osobistej?

W życiu codziennym nieświadomie dotykamy wielu przedmiotów i witaminy się dużą ilością osób. Korzystamy z ogólnodostępnych udogodnień jak windy czy schody każdorazowo dotykając poręczy, przycisków czy drzwi. Każdego dnia na dłoniach transmitujemy miliony bakterii i wirusów oraz nieświadomie przekazujemy je innym osobom oraz pozwalamy, aby same wniknęły do naszego ciała (np. poprzez dotykanie ust czy okolic oczu).

Z tego właśnie powodu warto zabezpieczać się również w życiu codziennym i stosować nie tylko maseczki, ale również rękawiczki lateksowe bezpudrowe. Są one niedrogie, zawsze zmieszczą się w torebce lub kieszeni i skutecznie zabezpieczą nas przed kontaktem z wieloma niebezpiecznymi wirusami czy bakteriami. Warto tez pamiętać, że rękawiczki lateksowe bezpudrowe są jednorazowego użytku i nie należy zakładać ich ponownie, nawet kiedy wydaje nam się, że są czyste i nieuszkodzone.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here