Wakacje – Albania – czy warto?

0
1395
Wakacje - Albania - czy warto?

Pierwszym wyborem turystów, którzy zamierzają skorzystać z wyjazdu czarterowego, bardzo często jest właśnie Albania. Zdecydowanie kusi ona swoimi w miarę atrakcyjnymi cenami i ogólnie niskimi kosztami całego podróżowania. Nie trzeba się w niej zatrzymywać w drogich i ekskluzywnych hotelach pięciogwiazdkowych. Równie udane wakacje – Albania spędzają turyści korzystający z mniej luksusowych ośrodków wypoczynkowych, czyli najzwyklejszych pensjonatów bądź hoteli posiadających dwie lub maksymalnie trzy gwiazdki. Próby oszczędzania na wakacjach często nie kończą się jednak zbyt dobrze. Potem bowiem taki turysta wraca do swojego kraju i zaczyna opowiadać wszystkim wokół, że Albania była całkiem w porządku, ale nic specjalnego w niej nie zobaczył. Często też bardziej doświadczeni podróżni mają podobne zdanie w tym temacie. Nie rozumieją kompletnie, dlaczego inni tak tłumnie ruszają na Albanię, uznając inne wakacje czarterowe za dużo atrakcyjniejsze i ciekawsze. Jak to więc jest rzeczywiście z tym miejscem? Czy warto słuchać opinii innych podróżnych i korzystając z ich rad, zdecydować się na wyjazd do innego kraju, czy jednak lepiej kompletnie nie zwracać uwagi na te negatywne komentarze i kontynuować swój podróżny plan, ruszając na Albanię?

W wielu tekstach dotyczących samej Albanii można spotkać się ze stwierdzeniem, że w Polsce jest to jeden z popularniejszych kierunków turystycznych. Tak właśnie określają go działające w naszym kraju biura podróży. W pewien sposób tym stwierdzeniem starają się skłonić potencjalnych klientów do wyruszenia do Albanii, bo bez odpowiedniej reklamy prawdopodobnie nikt nie chciałby jej odwiedzić. Nie ma bowiem wiarygodnych źródeł informacji, podpartych przeprowadzanymi ankietami czy badaniami, z których płynący wniosek potwierdzałby popularność Albanii wśród polskich turystów. Jak na razie ten kierunek nie jest zbyt często wybierany przez naszych rodaków i trudno powiedzieć, by jakoś specjalnie miało się to zmienić. Oczywiście zainteresowanie Albanią jest teraz dużo większe niż kilka lat temu, ale wciąż nie na tyle duże, by mówić tu o jakimś nowym wakacyjnym hicie. Trudno się jednak temu dziwić. Albania dopiero rozwija się pod względem turystycznym, dlatego ta przemiana może jej zająć trochę czasu.

Jeszcze do niedawna taki zwykły i nieuprawiony turysta, podróżujący chociażby z Polski, nie mógł wybrać się na wakacje – Albania. Kraj ten był zamknięty dla ludzi z zewnątrz. Nikt nie mógł się do niego dostać, a już tym bardziej zaplanować w nim swojego urlopowego wypoczynku. Władze Albanii ostatecznie zdecydowały się to zmienić. Dostrzegły, jak wiele korzyści może im przynieść otworzenie się na świat zewnętrzny i zaczęły w tym celu zapraszać do swoich stron turystów zza granicy, którzy oczywiście złapali przynętę. Przynętą tą są aktualnie niskie ceny wyjazdów. Do Albanii nie jest trudno się dostać, a przy złapaniu korzystnej oferty za wakacje płaci się śmiesznie mało. Ceny mogą kusić, ale nie powinny być one kluczowym kryterium wyboru. Na tanich wakacjach łatwo można się przejechać.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLipcowe wakacje
Następny artykułJamajka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here