Trzy nieobowiązkowe produkty dla psów, które zdecydowanie warto kupić

0
843
pies

Masz już legowisko, miski, smycz i najważniejsze przybory do pielęgnacji psa? Teoretycznie twoją wyprawkę można uznać za kompletną. Jednak oferta sklepów z akcesoriami dla zwierząt jest obecnie tak bogata i ciekawa, że zdecydowanie warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych artykułów. Sprawdź, jakie produkty na pewno przydadzą się niemal każdemu właścicielowi psa.

Ubranka dla czworonoga

Jeszcze do niedawna specjalne stroje dla psiaków były uważane za fanaberię i zbędny wydatek zarezerwowany raczej dla właścicieli małych psów. Obecnie nikogo już raczej nie dziwi widok czworonoga w stylowej kurteczce lub pelerynce. Wbrew pozorom ubrania dla psów nie tylko świetnie wyglądają, ale także są naprawdę przydatne. I to zdecydowanie nie tylko w przypadku przedstawicieli najmniejszych ras.

Warto pamiętać, że wiele psów ma bardzo cienki podszerstek, który może być przyczyną szybkiego marznięcia podczas spaceru. Jeśli pupil za każdym razem trzęsie się w chłodniejsze dni, to zakup specjalnego ubranka może okazać się wręcz koniecznością. Dobrej jakości kurtka może skutecznie ochronić zwierzaka przed chłodem, deszczem, śniegiem i wiatrem. W ten prosty sposób można zapobiec np. przeziębieniu pęcherza lub infekcji dróg oddechowych.

Zabawki dla psa

Choć dla wielu osób zabawki są obowiązkową pozycją na liście zakupów, to nadal nie brakuje osób uważających, że patyk znaleziony podczas spaceru wystarczy. Oczywiście niektóre psy rzeczywiście mogą zadowolić się tylko kijem, jednak mało kto zgodzi się na zabranie go do mieszkania. Ponadto w sklepie online AquaelZoo można znaleźć wiele zabawek, które służą nie tylko rozrywce, ale także mogą przydać się podczas szkolenia.

Znalezienie odpowiedniego gadżetu może sprawić, że zainteresowany nim pies znacznie chętniej będzie współpracował podczas treningu nowych umiejętności. Wiele zabawek edukacyjnych ma również na celu rozwój inteligencji pupila czy też rozwiązanie problemu gryzienia mebli. Na dodatek niektóre akcesoria to skuteczny sposób na to, żeby pies nie nudził się, gdy np. właścicieli nie ma w domu lub są chwilowo zajęci.

Transportery

Ten produkt bez dwóch zdań powinien znaleźć się w domu każdego właściciela psa. Wbrew pozorom transportery mogą przydać się nie tylko podczas dalekich podróży, jazdy samochodem czy też korzystania z transportu publicznego. Wiele osób sięga po nie również podczas wizyty u weterynarza, zwłaszcza jeśli pupil wyjątkowo nie przepada za takimi sytuacjami. Odpowiedni model może pomóc w uspokojeniu psa i zabezpieczeniu go przed innymi czworonogami.

W transporter obowiązkowo powinni zaopatrzyć się zwłaszcza fani krótszych i dłuższych podróży. W przypadku jazdy samochodem umieszczenie zwierzaka w wygodnym modelu zapewnia bezpieczeństwo nie tylko psu, ale także kierowcy i pasażerom. Transporter w komunikacji miejskiej może natomiast pozwolić na to, żeby pupil nie miał kagańca, a właściciel nie musiał rozglądać się nerwowo w poszukiwaniu innych psów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here