Szczotkowanie na sucho – na czym polega i jakie płyną z niego korzyści?

0
965
szczotki

Szczotkowanie na sucho to bardzo popularny rytuał pielęgnacyjny, które w ostatnich latach bardzo szybko zyskuje popularność. Codzienne szczotkowanie ciała specjalną szczotką powoduje szereg zalet dla urody oraz zdrowia. Jedyne co należy zrobić to na być szczotkę bardzo dobrej jakości do masażu oraz poświęcić kilka minut dziennie na wykonanie określonych ruchów. W jaki sposób należy szczotkować ciało na sucho? Na czym polega rytuał szczotkowania? Jakie korzyści przynosi? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/szczotkowanie-na-sucho-najmodniejszy-urodowy-rytual/

Szczotkowanie na sucho – na czym dokładnie polega?

Szczotkowanie na sucho to wykonywanie masażu ciała przy pomocy specjalnej szczotki. Nie istnieje lepszy sposób na złuszczanie martwych komórek skóry, niż właśnie szczotkowanie na sucho. Ten codzienny zabieg w sprawi, że ciało będzie gładkie niczym po zrobionym peelingu.

Z kolejną korzyścią, która płynie z masażu ciała szczotką jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy. Dzięki temu możemy liczyć na sprawniejsze odprowadzanie toksyn z organizmu. Przekłada się to również na wygładzenie i rozjaśnienie skóry, a także rozstrzał redukcja nadmiernych kilogramów i cellulitu. Pobudzenie krążenia krwi sprzyja lepszemu dotlenienie i odżywienie komórek skóry. To, że skóra będzie bardziej elastyczna, pobudzona, a także mniej podatna na powstawanie rozstępów.

Masaż na sucho – jak go wykonać?

Masaże na sucho najlepiej wykonywać jest codziennie, przed prysznicem lub kąpielą. Najważniejszą zasadą takiego masażu i jest to, że zawsze musi on być wykonywany od dołu ku górze. Zasada ta dotyczy też wykonywania ruchów w kierunku serca, a w ten sposób można uzyskać pobudzenie pracy układu krwionośnego i limfatycznego, bez zakłócenia ich działania.

Szczotka powinno się ustawić pod kątem 45 stopni do ciała oraz wykonywać regularne i delikatne ruchy. Cały masaż powinien trwać od kilku do kilkunastu minut. Po jego wykonaniu dobrze jest wziąć prysznic lub zmyć złuszczony naskórek wodą, a następnie zablokować na skórę odpowiedni kosmetyk.

Która szczotka do masażu na sucho będzie najlepsza?

Szczotkowanie na sucho dobrze jest rozpoczęcie z dobrym sprzętem. Warto wybrać wytrzymałą szczotkę, która wykonana jest z naturalnych materiałów. Najlepiej, kiedy rączka będzie drewniana, a włosie wykonany z naturalnych surowców. Dużym powodzeniem cieszą się szczotki z włosiem z dzika lub włosiem końskim, ale możemy wybrać również wersję z kokosa, agawy czy trawy morskiej. W przypadku szczoteczek do twarzy dobrze jest wybrać szczoteczkę z włosiem kozim.

Zobacz też: http://www.flipeo.pl/dlaczego-warto-siegac-warzywa-sezonowe-nowalijki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here