Sytuacja w szpitalach w czasie pandemii koronawirusa

0
1042
ortopeda Warszawa

Właśnie budowany jest szpital covidowy na Stadionie Narodowym W Warszawie. Podobny ma powstać w jeszcze jednej lokalizacji w stolicy oraz w każdym większym mieście na terenie naszego kraju. Widać wyraźnie, że sytuacja zaczyna robić się dramatyczna. I chociaż polski rząd gwarantuje, że nie brakuje sprzętu medycznego czy wolnych łóżek, to problem niestety leży gdzie indziej. Brakuje przede wszystkim personelu medycznego.

Lekarzy jest zbyt mało i jest to zauważalne od wielu lat. Ci najbardziej wykształceni wyjechali na Zachód, by tam móc się rozwijać i generować znacznie większe dochody. W czasie pandemii koronawirusa niestety wielu lekarzy zaraża się wirusem albo pozostaje na kwarantannie. Sytuacja jest nieciekawa i to nie tylko dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu czy tych, którzy zauważyli u ciebie objawy koronawirusa. Problematyczne stały się wizyty u lekarzy wszelkich specjalizacji, a najczęściej propagowane są tzw. teleporady.

Jak zdiagnozować uraz ortopedyczny przez telefon? Czy można dzisiaj udać się na rehabilitację, by przywrócić pełną sprawność fizyczną? Czy gabinety ortopedyczne są czynne dla swoich pacjentów? Okazuje się, że znalezienie ortopedy w państwowej przychodni graniczy z cudem, na szczęście nadal czynny zawodowo jest niejeden prywatny ortopeda. Warszawa na szczęście nie wykazuje w tym zakresie braków.

Jakie postępowanie zaleca się w przypadku nagłego urazu ortopedycznego? Z całą pewnością nie ma po co zjawiać się na SOR – długie kolejki oczekiwania, a nawet odmowa udzielenia pomocy to dzisiaj standard, przecież nawet karetki pogotowia krążą pomiędzy szpitalami w celu przyjęcia pacjenta. Niestety, większość obiektów szpitalnych nie przyjmuje już pacjentów bez względu na przypadłości chorobowe.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „ortopeda warszawa prywatnie„, by znaleźć czynną klinikę prywatną. W tym obiekcie co prawda za wizytę zapłacimy, natomiast pomoc zostanie nam udzielona natychmiast. Zdrowie jest najważniejsze, a koszty leczenia mogą zostać pokryte z prywatnej polisy ubezpieczeniowej. Dzisiaj to tak naprawdę jedyne rozsądne rozwiązanie, by pomoc mogła zostać udzielona szybko i na najwyższym poziomie. Bagatelizowane problemy ortopedyczne mogą szybko doprowadzić do trwałych zmian.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here