Spadek akcji CYBERPUNKA 2077

0
989
spadek akcji cyberpunka 2077
fot. Pexels.com

Cyberpunk 2077 był najbardziej wyczekiwaną premierą w 2020 roku. Bił rekordy milionowych przedsprzedaży. Dlaczego po pierwszych dniach jego akcje tak bardzo straciły na wartości na giełdzie?

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/cyberpunk-2077-dlaczego-ceny-akcji-spadaja/

Cyberpunk 2077 – spadek akcji

W sierpniu 2020 roku wartość spółki CDR – odpowiedzialnej za Cyberpunka 2077 – wynosiła rekordową sumę ponad 46 miliardów złotych. Po pół roku wartość spadła drastycznie do niecałych 30 miliardów. Dlaczego spółka w tak krótkim czasie odnotowała tak duży spadek?

Cyberpunk 2077 był najbardziej wyczekiwaną grą od wielu lat. Wysokobudżetowy marketing odpowiednio podkręcał temperaturę przedsprzedaży. Niestety zaledwie na kilka dni po premierze entuzjazm gamerów szybko ostygł. Gra, która miała zrewolucjonizować rynek gamingowy okazała się być jednym wielkim zawodem. 

Cyberpunk 2077 – wielka klapa

Powodem takiego stanu były duże niedociągnięcia twórców gry przy produkcji Cyberpunka 2077. Gamerzy, którzy grali na konsolach Playstation starszej generacji napotkali na wiele bugów i problemów podczas grania. I tak gra marzeń, zamieniła się w grę poniżej oczekiwań. Niezadowolenie gamerów odbiło się dużym echem na giełdzie. Inwestorzy masowo zaczęli wycofywać swoje fundusze, co skutkowało coraz niższymi kursami akcji. 

Przeprosiny CD Projekt

Presja wywierana przez producentów na szybkie ukończenie Cyberpunka 2077 spowodowała, że CD Projekt dosłownie nie miał czasu wysłać gry do recenzentów. Skutki tej decyzji jak już wiemy, były tragiczne. Spółka wystosowała odpowiednie przeprosiny do gamerów i obiecała poprawę.

Po trzech opóźnieniach premiery, zarząd był zbyt skupiony na wydaniu gry (…) Zignorowaliśmy sygnały mówiące, że potrzeba więcej czasu, by przygotować grę na podstawową wersję poprzedniej generacji konsol – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Planujemy sprawić, by gra była dużo lepsza (…) To będzie dobra, grywalna gra, bez błędów wizualnych, która nie będzie się wyłączać. Jeżeli ktoś oczekuje jednak, że gra będzie wyglądała tak dobrze jak na nowej generacji konsol – tak się nie stanie – powiedział Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt.

Zobacz także: http://www.kochamdbam.pl/topowi-arcymistrzowie-szachowi/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here