Liposukcja – ultradźwiękowe, bezbolesne usuwanie tkanki tłuszczowej

0
1759
Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym zabiegiem polegającym na odsysaniu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z takich miejsc, jak: biodra, pośladki, uda, brzuch. Liposukcja bez skalpela odbywa się przez wykorzystanie ultradźwięków, które rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych. Liposukcja bezinwazyjna wykorzystywana jest do walki z cellulitem. Dobrze wpływa na skórę oraz jest właściwie nieodczuwalna dla pacjentki. Liposukcja bezinwazyjna składa się z niższym ryzykiem powikłań.

Podstawowe informacje o liposukcji

Do innowacyjnych metod odsysania tkanki tłuszczowej decyduje się m.in. techniki nawadniające oraz rozpulchniające, liposukcję wspomaganą laserem, liposukcję wspomaganą maszynowo oraz vibroliposukcję. Do tej grupy należą również zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe: wewnętrzna liposukcja wspomagana ultradźwiękami (iUAL), liposukcja wspomagana VASSER oraz zewnętrzna liposukcja wspomagana ultradźwiękami (eUAL). W przeciwieństwie do klasycznych metod odsysania tkanki tłuszczowej, liposukcje ultradźwiękowe nie wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego; niejednokrotnie zabiegi wykonywa się w znieczuleniu miejscowym. Na bardzo dobre wyniki liposukcji potrafią być osoby o unormowanej wadze, iż złogami tłuszczu, które skupiają się pomimo aktywności ruchowej oraz kuracji. Ważne znaczenie jest te stopień elastyczności skóry a jej możliwość do dopasowania się do nowych kształtów.

Czy liposukcja jest skuteczna na odchudzanie

Liposukcja bezinwazyjna

Tradycyjna liposukcja składała się z potrzebą sporych nacięć oraz z jakimś ryzykiem powikłań. Na szczęście liposukcja jest udoskonalana oraz parę lat temu zastosowano nowoczesną formę odsysania tłuszczu za pomocą ultradźwięków. Nie tylko obniża ona ryzyko powikłań, a także nie narusza integralności skóry. Jedyne, co jest po zabiegu, to małe siniaki. Zabieg liposukcji z wykorzystaniem ultradźwięków polega na wykorzystaniu specjalnej kaniuli, która wytwarza ultradźwiękową energię. Właśnie ta energia wpływa na ściany komórek tłuszczowych oraz sprawia, iż uczestniczą w postać ciekłą. Liposukcja bez skalpela wykorzystywana jest w poprzednich partiach ciała, jakie są duże liczby tkanki łącznej, a więc w górnej części pleców, na pośladkach u panów czy w miejscach z bliznami (szczególnie u starszych chorych). Liposukcja ultradźwiękowa przenika przez struktury możne w tkankę łączną oraz nie powoduje wielkiej utraty krwi w ciągu zabiegu. Ryzykiem zabiegu iż być oparzenie skóry, jednak zdarza się to obecnie w tychże przypadkach, gdy liposukcja jest niewłaściwe wykonywana.

Liposukcja bez skalpela

Dzięki tej technice można zrobić delikatny masaż w głębi tkanek. Taki masaż efektywnie pobudza krążenie krwi i przepływ limfy, a również lokalną przemianę materii. Liposukcja ultradźwiękowa usprawnia wymianę komórkową, organizm lepiej przyswaja związki odżywcze oraz szybciej pozbywa się szkodliwych artykułów przemiany materii. Zaletą ultradźwięków jest to, iż działają znieczulająco oraz odprężająco na mięśnie. Przyczyniają się do poprawy sprężystości tkanek zewnętrznych skóry. W ciągu bycia jednego zabiegu cieszy się również 24 głowice ultradźwiękowe, które pozwolą na uzyskanie wielkiej powierzchni kontaktowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here