Jaką mokrą karmę wybrać dla psa?

0
1122

Jako właściciel swojego psiaka bierzesz na siebie odpowiedzialność za całe jego życie. To ty decydujesz od teraz o jego zdrowiu, bo to ty go karmisz i wybierasz dla niego wszystkie posiłki. Najprawdopodobniej będziesz je tworzyć z gotowych karm dostępnych w sklepach zoologicznych, bo są one dużo wygodniejsze od potraw, które samemu trzeba gotować i tworzyć. Taka gotowa karma może być zresztą bardzo dobrym wyborem. Już dawno minęły czasy, w których to produkty dla zwierzaków nie miały większych wartości odżywczych. No to jaką mokrą karmę dla psa wybrać, by upewnić się, że niczego mu nie zabraknie? Oto krótki poradnik, który na pewno pomoże ci dokonać właściwego zakupu.

Porady dotyczące zakupu mokrej karmy dla psa

Pierwsza rada – czytaj składy produktów. To powinna być rzecz oczywista, ale mimo wszystko zawsze warto o niej wspomnieć i warto o niej mówić jak najczęściej, by wszyscy zdali sobie z niej sprawę. Musisz dowiedzieć się, z czego stworzono konkretną karmę, zanim zdecydujesz się ją kupić. Koniecznie spójrz więc na jej kład. Zawsze wolno ci to uczynić. Niezależnie od tego, czy wybierasz karmy w stacjonarnych sklepach zoologicznych bądź supermarketach, czy planujesz zamówić je przez Internet, za każdym razem masz prawo wejrzeć w skład interesującego cię artykułu. Koniecznie skorzystaj z tej możliwości. Nie kieruj się wyłącznie znaną marką czy popularnością producenta. Póki co nie zwracaj też większej uwagi na wygląd opakowań poszczególnych produktów. Czasami naprawdę wartościowa mokra karma dla psów John Dog może kryć się w zupełnie zwyczajnym opakowaniu, które niczym specjalnym nie będzie się wyróżniać. Skład jest zdecydowanie ważniejszy od wyglądu. Z tym nawet nie ma co polemizować. Mokrą karmę John Dog możesz kupić w sklepie internetowym https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/karma-mokra-dla-psa/.

Co takiego powinno zatem pojawić się w środku opakowania z dobrą karmą dla psiaków? Przede wszystkim mięso. To główny i najważniejszy element diety każdego psiaka. Nasze psy są typowymi mięsożercami, więc nie możemy tworzyć z nich na siłę wegetarianów, serwując im same warzywa czy suche chrupki. Mięso w karmie mokrej powinno mieć dobrą jakość. Musi być go również względnie dużo. Szukaj zatem karm, które będą mogły się pochwalić przynajmniej pięćdziesięcioprocentową zawartością czystego mięsa, gdyż tylko takie dobrze uzupełnią dietę twojego zwierzaka. Pozostałą ich część stworzą różne dodatki i wypełniacze. Na ogół ich celem jest podwyższenie kaloryczności produktu oraz wzbogacenie jego właściwości odżywczych i prozdrowotnych. Dobrymi dodatkami do karm mokrych są między innymi: owoce, warzywa, witaminy i minerały.

Podsumowanie

Teraz powinieneś już mieć jakieś pojęcie na temat tego, jak wybrać mokrą karmę dla psa. Nie pozostaje ci nic innego, jak po prostu ją znaleźć. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie, najlepiej w ogóle nie opuszczaj swojego domu, a zacznij przeglądać oferty internetowych sklepów zoologicznych, które zwykle zaproponują ci wiele fantastycznych karm. Czytaj też recenzje klientów. Sprawdzaj, jak poszczególne karmy są oceniane przez samych właścicieli psiaków. Im lepsze opinie ma dany produkt, tym większa szansa na to, że twój zwierzak też się z nim polubi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here