Jaka metoda przeszczepu włosów daje najlepsze rezultaty?

0
1406
Jaka metoda przeszczepu włosów daje najlepsze rezultaty?

Wypadające włosy to problem wielu mężczyzn i kobiet. Obecnie nie istnieje jeden cudowny środek, który może zahamować łysienie. Jest za to pełna gama metod, które pozwalają odwrócić jego skutki. Wśród nich znajduje się przeczep włosów. Jaka metoda sprawdzi się najlepiej?

Przeszczep włosów to zabieg, który polega na dokonaniu przeszczepu włosów wraz z ich mieszkami w miejsce, w którym włosów jest za mało. Rezultaty przeszczepu włosów są bardzo obiecujące, ponieważ pozwalają na przywrócenie fryzurze naturalnej gęstości.

Musimy jednak pamiętać o tym, że jeśli chodzi o przeszczep włosów rezultaty nie zawsze są gwarantowane. W większości przypadków udaje się jednak uzyskać zadowalający dla pacjenta efekt.

Jak wykonuje się przeszczep włosów?

Obecnie przeszczepy włosów wykonuje się dwoma metodami – wyniki przeszczepu włosów w przypadku każdej z nich są nieco inne.

Pierwsza metoda to metoda STRIP, która polega na przeszczepie paska włosów z tylnej części głowy na część łysiejącą. Rezultaty przeszczepu włosów są zachęcające, ale po wycięciu może pozostać nieestetyczna blizna. Przez pewien czas będzie także widoczny łysy pasek z tyłu głowy.

Druga, nowocześniejsza metoda to metoda FUE (Follicular Unit Extracion), która polega na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych. To metoda bardziej skomplikowana i czasochłonna, ale nie wyniki przeszczepu włosów metodą FUE są znacznie lepsze niż metoda STRIP. Nie ma widocznych blizn, a miejsca wszczepów wyglądają naturalnie.

Zatem wtedy, gdy chodzi o przeszczep włosów rezultaty metodą FUE są bardziej zadowalające niż metodą STRIP. Musimy jednak liczyć się wtedy z wyższymi kosztami tego rodzaju zabiegu.

Na pełen efekt trzeba zaczekać

Osoby decydujące się na przeszczep włosów muszą pamiętać o tym, że pełny wynik zabiegu można ocenić dopiero po określonym czasie – minimum 6 miesięcy od jego wykonania.

Wynika to z faktu, że wszczepy muszą odpowiednio związać się z tkanką i dopiero wtedy zaczynają wzrost włosów. Część z przeszczepionych włosów może również wypaść i na ich miejsce pojawią się nowe, na co też trzeba zaczekać.

Większość osób, które poddały się zabiegom, wskazuje, że wyniki przeszczepu włosów są warte swojej ceny. Gęste, świetnie wyglądające włosy to nie tylko lepszy wygląd, ale również samopoczucie!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/rezultaty.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here