Czyszczenie skóry w samochodzie

0
1386
czyszczenie skóry w samochodzie

Siedzenia występujące w naszych pojazdach pokrywane są najróżniejszymi materiałami. Dawniej obszywano je głównie miękkimi i sztucznymi tkaninami, które nie sprawiały zbyt wielu trudności podczas codziennej pielęgnacji – gdy tylko doszło do ich zabrudzenia, przecieraliśmy je zwykłą szmatką namoczoną wodą, a plamy błyskawicznie znikały. W ostatnich czasach nastała jednak moda na stosowanie siedzisk skórzanych, dość często wykonywanych ze skór naturalnych, charakteryzujących się niesamowicie gładką, wręcz błyszczącą strukturą oraz luksusowym wyglądem.

Skóra podwyższa ogólną wartość wizualną naszych pojazdów i sprawia, że nawet najmniej ciekawe z pozoru auto staje się ekskluzywnym samochodem. Prawdopodobnie chcielibyśmy ją zastosować, jednakże jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią do czynienia, możemy się jej trochę obawiać. Nie wiemy bowiem, jak powinno wyglądać czyszczenie skóry w samochodzie, a ta niewłaściwie pielęgnowana już po kilku krótkich miesiącach przestanie nas zachwycać.
Zaczniemy wtedy marzyć o tym, by wymienić ją na jakikolwiek inny materiał i raz na zawsze pozbyć się tego mankamentu ze swojego auta. Możemy jednak równie dobrze zacząć dbać o swoje skórzane siedziska i w taki sposób się nimi zająć, by każdego dnia zachwycać się nimi na nowo!

w samochodzie

Każdy materiał, który przykrywa siedziska naszego samochodu, jest bezustannie nastawiany na ciężkie próby. Ugniatamy go dosłownie bez przerwy, zwłaszcza jeśli często jeździmy swoim autem. Szczególnie narażony na takie zjawiska jest oczywiście fotel kierowcy. Bez przerwy na nim siadamy i z niego wstajemy, wywołując silny nacisk na materiał znajdujący się na siedzisku. Nic więc dziwnego w tym, że z czasem zaczyna się on wybijać, zapada się pod naszym ciałem (zwłaszcza jeśli nie należymy do najszczuplejszych osób), a na jego powierzchni występują pierwsze drobne rysy lub większe uszkodzenia mechaniczne.

Bez przerwy też pocieramy swoimi własnymi ubraniami o skórę, która źle reaguje na takie sytuacje. Z czasem, o ile tylko nie będziemy o nią właściwie dbać, może stać się wręcz sucha i matowa. Straci swój pierwotny blask i błysk, przestanie być jednolicie gładka i stanie się mankamentem naszego pojazdu, a nie, jak to było na początku, jego największym atutem. Czyszczenie skóry w samochodzie powinniśmy rozpocząć jak najszybciej. Im wcześniej zaczniemy się nim zajmować, tym szybciej wyrobimy w sobie nawyk regularnego mycia i konserwowania siedzisk.

Najpierw zajmijmy się samym czyszczeniem

Które środki przeznaczone do mycia najlepiej zadziałają więc na zabrudzenia występujące na skórze, a jednocześnie nie zniszczą tego delikatnego i podatnego na uszkodzenia materiału? Najlepszym wyborem będą specjalistyczne kosmetyki samochodowe. Poszukajmy ich w sprawdzonych sklepach lub, jeszcze lepiej, zamówmy je przez internet, dając sobie ogromne pole wyboru. Markety wirtualne zazwyczaj zaproponują nam znacznie większą ilość wartościowych produktów niż sklepy stacjonarne.

Koniecznie do nich zajrzyjmy i przejrzyjmy ich dział z kosmetykami przeznaczonymi do impregnowania oraz czyszczenia skórzanych tapicerek. Wybierzmy dla siebie produkt w większej butelce. Za takie artykuły w przeliczeniu ostatecznie płacimy mniej, a na pewno z czasem je zużyjemy i w żadnym wypadku ich nie zmarnujemy. Dzięki specjalistycznym kosmetykom samochodowym będziemy mogli bez trudu pozbyć się wszystkich plam, zabrudzeń oraz kurzu. Wyczyścimy nimi zarówno skóry naturalne, jak i materiały sztuczne.

czyszczenie skóry

Gdy już czyszczenie skóry w samochodzie zostanie właściwie przeprowadzone, powinniśmy przejść do próby jej zakonserwowania. Nakładając na nią odpowiednie środki impregnujące, zdecydowanie przedłużamy jej trwałość i zabezpieczamy ją dodatkowo przed ewentualnymi zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi.
Zamiast kombinować z doborem nietypowych środków czy nieusilnie próbować przygotować je samodzielnie, zakupmy gotowy zestaw do impregnowania skórzanej tapicerki. Środki tego rodzaju najczęściej posiadają w swoim składzie kolagen i glicerynę.

Możemy przetrzeć nimi wszystkie siedziska, w ten sposób regenerując występujący na nich materiał i odpowiednio oraz dogłębnie go nawilżając. Regularnie konserwowana skóra (czy to ekologiczna, czy to naturalna) zachwyci nas swoją miękką strukturą, na której zawsze z przyjemnością ułożymy swoje ciało. Stanie się niesamowitym autem całego naszego pojazdu, zapewniając mu luksusowy i perfekcyjny wygląd. Nie kosztuje nas to wiele, a efekt potrafi być zachwycający. Postarajmy się koniecznie go uzyskać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here