Czy feromony działają

0
1725
zakochana para

Każdy chyba chciałby działać na płeć przeciwną, nawet jeśli niekoniecznie zależy mu na częstym zmienianiu partnerów czy partnerek. Jest to po prostu przyjemne, gdyż daje poczucie wartości i jest potwierdzeniem atrakcyjności, a także może ożywić życie towarzyskie. Osoby, które nie podobają się płci przeciwnej czy też nie potrafią nawiązywać z nią kontaktów z powodu wrodzonej nieśmiałości i braku pewności siebie zdecydowanie mają gorzej. Nieraz więc szuka się na to cudownego leku, a pomoc obiecują feromony, a raczej zawierające je preparaty.

Na rynku można znaleźć ich dwa rodzaje: same feromony w postaci sprayu, zwykle silnie skoncentrowanego, a także perfumy z feromonami, które stanowią zwykłe perfumy, ale z dodatkiem feromonów.

Jak mają działać te preparaty?

Ich producenci obiecują oczywiście niesamowite efekty. Feromony o substancje naturalnie występujące w naturze. Jest to rodzaj chemicznych zapachów, które odbiera się nie nosem, a mózgiem i wywołują one pożądaną reakcję. Feromony wydzielają zwierzęta, a nawet niektóre rośliny, w niewielkich ilościach także ludzie. Ich podstawowym zadaniem jest wabienie przedstawicieli przeciwnej płci, ale za ich pomocą można też komunikować swoją przewagę, wzbudzać respekt, a nawet odstraszać potencjalnych rywali. W świecie roślin i zwierząt działa to bardzo skutecznie.

U ludzi niestety jest nieco inaczej. Rola feromonów w naturalnym toku ewolucji znacznie zmalała, między innymi z powodu rozwoju innych form komunikacji, głównie werbalnej, a nawet cyfrowej. Poza tym wpływ na to ma higiena, gdyż feromony znajdują się w pocie, a stosowanie środków higienicznych i częste mycie sprawia, że są praktycznie niewyczuwalne i nie mają od odegrania wielkiej roli. Jednak producenci feromonów oferują te substancje wyodrębnione chemicznie, w laboratoriach, przy czym warto wiedzieć, że substancji takich jest wiele.

czy feromony działają

Mogą być one mniej lub bardziej silne, dlatego czasem można spotkać w sprzedaży preparaty tylko z jednym feromonem, a czasem są to ich mieszanki, w różnych kombinacjach. W obu tych przypadkach jednakże producenci obiecują znakomite skutki. Najważniejszy z nich to silne oddziaływanie na płeć przeciwną. Jest to przede wszystkim oddziaływanie na poziomie erotycznym: wzbudzanie erotycznego zainteresowania, wydawanie się w oczach innych atrakcyjnym nawet jeśli wygląd czy zachowanie kompletnie się nie zmieniło, a także łatwiejsze nawiązywanie bliskich stosunków.

Producenci feromonów obiecują, że ułatwią one podboje miłosne, gdyż kobiety czy mężczyźni poddani ich działaniu będą chętniejsi do nawiązywania intymnych relacji. Jednak nie tylko. Preparaty te mają też wzbudzać ogólne zainteresowanie, czynić osobę, która ich używa, bardziej interesującą dla otoczenia, nie tylko w sensie erotycznym, ale też na przykład na poziomie przyjaźni. Dzięki nim podobno można też łatwiej nawiązywać bliskie relacje inne niż intymne, gdyż ludzie skłonni są bardziej ufać użytkownikowi feromonów.

Rzecz jasna, przydaje się to nie tylko na gruncie prywatnym, ale też może oddać wielkie zasługi w sferze zawodowej, gdyż dzięki temu łatwiej jest osiągnąć wymarzoną pozycję, nawet jeśli wcale nie zwiększy się swoich kwalifikacji. Ponadto feromony mają działać odstraszająco na przeciwników, powiększać pewność siebie użytkownika oraz dawać mu przewagę w postaci percepcji osoby silnej oraz takiej, której lepiej nie wchodzić w drogę. Uważa się nawet, że używanie feromonów w przesadnych ilościach może być postrzegane jako postawa agresywna i także budzić agresję, nie zaleca się więc używania większych ilości takich preparatów niż wskazana przez producenta.

feromony

Jednak czy feromony działają?

Jeśli komuś wydaje się, że znajdzie odpowiedź na to pytanie w sieci, to raczej nie powinien się łudzić. Oczywiście opinii jest wiele, jednak niektórym osobom może się wydawać, że takie preparaty działają, na zasadzie placebo. Zresztą wiele takich recenzji to bardziej domysły że coś działa niż twarde fakty. Jeśli zaś opinie są bardzo entuzjastyczne, można podejrzewać, że są pisane na zlecenie i wówczas nie są pomocne w żadnym stopniu.
Co więc warto zrobić? Na pewno warto przetestować feromony na własnej skórze. Dla nikogo nie powinien to być wielki problem, gdyż preparaty te mają bardzo różne ceny, kształtujące się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, przy czym wcale nie jest powiedziane, że te droższe są na pewno lepsze od tańszych. Nie trzeba więc stracić wiele, a jeśli okaże się, że preparaty takie naprawdę działają, zyskać można bardzo wiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here