Jak wygląda szkolenie AFF?

0
943
Jak wygląda szkolenie AFF?

Skoki spadochronowe cieszą się coraz większą popularnością. Skakać ze spadochronem może niemal każdy. Co ciekawe, takie skoki często wykupowane są nawet jako prezent. Jednak taki skok zawsze odbywa się wraz z instruktorem. Jeśli ktoś chciałby skakać samodzielnie musi przejść odpowiednie szkolenie.

Szkolenie spadochronowe

Szkolenie, o którym tu mowa to szkolenie AFF. Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Kończy się egzaminem. Po jego zakończeniu uczestnik otrzymuje uprawnienia pozwalające na odbywanie samodzielnych skoków ze spadochronem.

Część teoretyczna

Część teoretyczna szkolenia AFF składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na przygotowaniu uczestnika do skoku. Podczas tej części omawiane są wszystkie etapu skoku krok po kroku. Omawiane są wszystkie czynności jakie skoczek musi wykonać od początku skoku, aż po wylądowanie na ziemi. Istotną kwestią jest oczywiście tematyka bezpieczeństwa skoków spadochronowych. Drugi etap polega na analizie video skoków spadochronowych. Podczas tego etapu uczestnicy omawiają przebieg skoków oraz to, co podczas ich wykonania zostało zrobione prawidłowo oraz popełnione błędy.

Część praktyczna

Jak można się domyśleć, część praktyczna polega na oddawaniu skoków spadochronowych. Ten odbywają się z użyciem specjalnych spadochronów treningowych i ćwiczebnych. W pierwszym etapie skoki są oddawane wraz z instruktorem. Ilość wykonywanych skoków może być różna. Wszystko zależy od postępów uczestnika szkolenia. Jednym wystarczy odbycie kilku bądź kilkunastu skoków. Inni potrzebują ich więcej. Ważne jest to, że dopóki instruktor nie uzna, że uczestnik kursu AFF nabył już odpowiednie umiejętności nie zostanie on dopuszczony do samodzielnego skakania. Po nabyciu odpowiednich umiejętności uczestnik może rozpocząć skoki samodzielnie.

Egzamin

Wszystkie szkolenia AFF kończą się egzaminem. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku uczestnik otrzymuje odpowiedni certyfikat ukończenia szkolenia. Certyfikat uprawnia skoczka do odbywania samodzielnych skoków na wysokości do 4000 metrów. Co ważne jest to certyfikat międzynarodowych, a co za tym idzie obowiązuje na całym świecie. Na koniec podkreślić trzeba, że kursy AFF mogą przeprowadzać tyko certyfikowane szkoły spadochronowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here