Pojemniki euro

0
832

Ustanowienie europejskiego standardowego rozmiaru skrzynek i pojemników załadunkowych zdecydowanie pomogło globalnej, a szczególnie europejskiej logistyce, umożliwiając producentom i dystrybutorom łatwiejsze i bardziej efektywne wykonywanie codziennych czynności.

Pojemniki euro – garść informacji

Skrzynki euro znane są również pod nazwą pojemników KLT (od niemieckiego Kleinladungsträger). Standard euro został zdefiniowany przez niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) i początkowo odnosił się wyłącznie do branży motoryzacyjnej. Szybko jednak znalazł zastosowanie w wielu obszarach produkcji oraz przemysłu morskiego. Pojemniki euro posiadają znormalizowane wymiary, najczęściej 400 mm x 300 mm oraz 600 mm x 400 mm. Umożliwiają one swobodny załadunek na europalety o wymiarach 1200 mm x 800 mm. Standard obejmuje jednak także inne wielkości (300 mm x 200mm i 800 mm x 600 mm).

Skrzynki euro – rodzaje i zastosowania

Skrzynki typu euro znajdują zastosowanie w większości magazynów i centrów dystrybucyjnych. Dużą popularnością cieszą się pojemniki pełne, o gładkiej, ciągłej powierzchni, nieprzepuszczające powietrza i wody. W branży gastronomicznej (a w szczególności – w cateringu) lepiej sprawdzają się jednak pojemniki perforowane. Umożliwiają one swobodny przepływ powietrza oraz szybsze odparowanie wilgoci. Niektóre pojemniki wykonane są z materiałów antystatycznych, przeznaczonych do transportu podzespołów elektrycznych w branży inżynieryjnej. Inne – przystosowane zostały do użytku z automatycznymi systemami przenośników, dzięki czemu znajdują zastosowanie w dużych fabrykach. W sprzedaży dostępne są także specjalne pojemniki do przechowywania w warunkach chłodniczych. Wykorzystuje się je, między innymi do przewozu mięsa i artykułów szybko się psujących.

Skrzynki euro są więc niezwykle uniwersalne w zastosowaniu. Sprawdzają się w wielu obszarach przemysłu, od transportu części samochodowych, aż do magazynowania i dystrybucji środków spożywczych oraz artykułów łatwo się psujących. Dzięki swej wytrzymałości, lekkości, a także uniwersalności i prostocie użycia, plastikowe pojemniki zgodne ze standardem euro są niezastąpionym elementem międzynarodowej logistyki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stack-containers/euro-containers/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here