Myjemy włosy.

0
1517
Myjemy włosy.

Wiele osób coraz częściej zwraca uwagę na jakość kosmetyków. Niestety te najczęściej mają dużo do życzenia. Producenci używają tanich zapychaczy, zamienników, które po prostu niszczą włosy. Okazuje się, że pomimo rosnącej świadomości konsumenta, dalej w np. szamponach znajdujemy popularne sls-y i silikony. Popularne, ale bardzo szkodliwe dla włosa i naszych organizmów. Dobry szampon oczyszczający nie potrzebuje tych środków, by był skuteczny. Czym są w takim razie te środki?
Słaba kondycja włosów może wynikać właśnie z korzystania z szamponów z tymi środkami. Jakich substancji należy unikać i na co zwracać uwagę przy zakupie szamponu? Nie kupuj kosmetyku, który zawiera:
– sls – czyli Sodium Lauryl Sulfate – jest to mocny detergent, który wykazuje silne myjące działanie, powoduje podrażnienia skóry, może ją wysuszać i uczulać, przejawia działanie rakotwórcze. Producenci wykorzystują go w kosmetykach, gdyż mocno się pieni, co jest pożądaną właściwością w takich kosmetykach.
– silikony – to bezwonne i bezbarwne substancje, które powstają przez połączenie krzemu oraz tlenu, są tłuste i lepkie. Silikony nie podlegają rozkładowi, przez co gromadzą się w organizmie, podrażniają skórę głowy i mają zły wpływ na kondycję włosa. Silikony oblepiają włos i blokują dostęp dobrych i odżywczych substancji do niego. Producenci wykorzystują silikony w produktach, gdyż dbają one o odpowiednią konsystencje produktu, a ponadto dają złudzenie wygładzenia i poprawy kondycji włosa.
Szampon oczyszczający powinien być dość mocnym środkiem, jednakże nie takim, który niszczy włosy. Na rynku jest dostępnych wiele środków, które w sposób łagodny myją włosy i skórę głowy. Po takich kosmetykach włos jest czysty, ale i również lśniący i sprężysty. Okazuje się, że dużym problemem jest również to, że myjemy niestarannie włosy i przez o mamy wrażenie, że są one ciągle brudne. Dodatkowe kosmetyki np. do stylizacji włosów, obklejają je i często sam zwykły szampon nie jest w stanie zmyć ich z powierzchni włosa. Włosy powinniśmy myć co najmniej dwukrotnie i to porządnie, z delikatnym masażem skóry głowy. Tylko dwukrotne umycia włosa pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z jego powierzchni oraz skóry głowy. Taka niestaranna, długotrwała pielęgnacja może doprowadzić do mocnego zniszczenia kondycji naszych włosów. Zanim sięgniemy po mocne środki do mycia głowy, zastanówmy się, czy właśnie dobrze wykonujemy te czynności. Dopiero później warto sięgnąć po mocniejsze szampony. Źle i niedokładnie umyte włosy są oklapnięte, sprawiają wrażenie brudnych i nieumytych. Nie można ułożyć żadnej fryzury, gdyż włos nie jest plastyczny. Po zastosowaniu dobrego szamponu oczyszczającego nie wolno zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu włosów. Jest to podstawa, gdyż często właśnie te szampony są dość silne, dlatego zadaniem maski jest dodatkowe odżywienie włosa. Nie wolno także przesadzać ze stosowaniem takiego oczyszczającego kosmetyku, gdyż może dojść np. do silnego podrażnienia skóry. Optymalne stosowanie powinno się odbywać 1-2 w tygodniu.
Warto dbać o swoje włosy, bo są naszą wizytówką.

kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJamajka
Następny artykułRóżowa farba do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here