Ładne kobiety

0
1676

Uroda jest zawsze kwestią gustu. To, co dla jednego jest piękne, dla innego może być brzydkie. Dlatego też znane wszystkim powiedzenie, że „każda potwora znajdzie swojego amatora” znajduje bardzo duże potwierdzenie w dzisiejszej rzeczywistości.
Każdy praktycznie już od najmłodszych lat wyobraża sobie we własnym umyśle partnera lub partnerkę idealną.

Małe dziewczynki najpierw marzą o rycerzu w zbroi na białym koniu, później zaczynają rozmyślać o niebieskookim, wysportowanym blondynie lub umięśnionym, opalonym brunecie. To oczywiście tylko przykłady – tak naprawdę każdy z nas może mieć zupełnie różne upodobania.
Zazwyczaj jednak jest tak, że w określonej epoce czasowej istnieją pewne wzorce i większość „idealnych” kobiet i mężczyzn jest urodą do siebie zbliżona. Jeśli chodzi o urodę kobiet, to najczęściej zmienną jest fryzura oraz figura. W niektórych momentach historii mężczyźni lubili kobiety puszyste, w innych – wręcz wychudzone. Wszystko zależało również oczywiście od kręgu kulturowego.

A jakie dzisiaj są według mężczyzn ładne kobiety?

Z wielu wywiadów przeprowadzonych z przedstawicielami płci brzydkiej można wyodrębnić kilka lub nawet kilkanaście powtarzających się cech.
Ładna kobieta przede wszystkim powinna o siebie dbać. Powinna dbać o swój rozwój umysłowy i fizyczny, dobrze się odżywiać, utrzymywać swoje ciało w dobrej kondycji, dbać o swoje zdrowie i odpowiednio pielęgnować skórę i włosy, mieć zadbane dłonie i paznokcie.

Kolejną cechą, która bardzo podoba się mężczyzną, są długie, gęste włosy. O ile ich rodzaj i kolor okazują się mieć naprawdę podrzędne znaczenie, o tyle prawie każdy mężczyzna woli, kiedy kobieta ma zdrowe, długie, mocne włosy, najlepiej rozpuszczone, chociaż eleganckie koczki też na część mężczyzn działają niezwykle podniecająco.

Kolejny aspekt to naturalność – okazuje się, że duża ilość makijażu nie jest pożądana, a bardzo często mężczyźni rekomendują całkowity jego brak. Naturalne skazy na ciele, takie jak na przykład drobne blizny czy piegi, okazują się w ogóle nie wpływać na obniżenie atrakcyjności.
Ładna kobieta powinna też ładnie się poruszać – z gracją i lekko. Mężczyźni bardzo nie lubią, kiedy kobieta ciężko stawia kroki.

Ubiór również okazuje się mieć znaczenie. Kobiety nie musza mieć na sobie najmodniejszych ubrań z pierwszych stron gazet, ale zawsze powinny wyglądać schludnie i elegancko, odzież powinna być czysta. Płeć brzydką odstrasza tak zwany niechlujny wygląd – kobieta, która nie wie jak zadbać o siebie, nie będzie też wiedziała,

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here