Czym wykończyć ściany w przedpokoju

0
2616
czym wykończyć ściany w przedpokoju

Remonty naszych domów i mieszkań, to już praktycznie codzienność. Kończymy jeden remont, a za chwilę zaczynami drugi. Wszystko po to, abyśmy czuli się idealnie i po prostu dobrze w naszych czterech kątach. Wyremontowanie i urządzenie salonu, sypialni, kuchni, a nawet łazienki nie wydaje się takie trudne, ale co jak przed nami nie lada wyzwanie… remont przedpokoju.

Remont przedpokoju i zmiany, które chce w nim wprowadzić muszą być szczegółowo przemyślane. Przeważnie jest, to małe pomieszczenie z dużą ilością drzwi. Pamiętajmy, że funkcjonalność jest najważniejsza, ale wygląd jest także bardzo ważny i pożądany.
Zaczynając remont musimy oczywiście całkowicie oczyścić dane pomieszczenie. Potem najlepiej kładziemy gładź na ściany, które w dalszej części artykułu będziemy próbować wykończyć. Sufit idąc za obecnymi trendami zostawiamy biały z oświetleniem ażurowym.

Na podłogę kładziemy płytki odpowiedniej jakości i koloru tak, aby pasowały do naszych ścian, bo ściany są kluczowym elementem w przedpokoju.
Wiele osób przed, a nawet w trakcie remontu zastanawia się czym wykończyć ściany w przedpokoju tak, aby było ładnie i funkcjonalnie.
Coraz mniej osób w ostatnich czasach wybiera tapetę albo boazerię ze względu na to, że większości osób kojarzy się z niemodnymi czasami PRL. Dlatego tapeta i boazeria raczej odpada. No chyba, że ktoś lubi takie stare klimaty i lubi sobie powspominać jak to kiedyś było.

Wiele osób zastanawiając się czym wykończyć ściany w przedpokoju wybiera po prostu najprostszy sposób, czyli wybiera najzwyklejszą farbę. Oczywiście problemem jest kolor farby odpowiedni na ściany przedpokoju. Zdecydowana większość osób wybiera kolory jasne, które wizualnie powiększą nam przedpokój. Chociaż znajdują się także osoby, które marzą o ciemnych kolorach w przedpokoju (np. brąz albo bordowy). Najpopularniejszym kolorem na ściany w przedpokoju jest po prostu biały, waniliowy albo jasnoszary.

w przedpokoju

Inni amatorzy dekoratorzy wnętrz szukają innych rozwiązań na ściany w przedpokoju. Wiele z nich zastanawiając się czym wykończyć ściany w przedpokoju wybiera cegłę albo imitację prawdziwej cegły, którą na ścianie można zostawić w stanie surowym albo pomalować na wybrany przez siebie kolor. Wykończenie ścian cegłą jest najbardziej długotrwałe, gdyż wymaga większej ingerencji w ścianę niż przy zwykłym malowaniu, ale trzeba przyznać, że efekt jest bardzo ładny.

Jeszcze inne osoby, które przeprowadzają u siebie remont przedpokoju chcą zamontować u siebie coś wizualnie przypominającego średniowieczne fortyfikacje, czyli kamień. Montowanie kamienia przy wykończeniu ścian jest równie trudne jak montowanie cegły, ale tutaj efekt jest równie przepiękny, jeżeli remont i montaż zostanie przeprowadzony fachowo i prawidłowo.

Innym sposobem na pytanie czym wykończyć ściany w przedpokoju jest zabudowa przedpokoju szafkami i półkami, które dodadzą do naszego mieszkania dużo miejsca na szpargały i rzeczy, które nie muszą być używane na co dzień. Takie wykończenie ścian w przedpokoju i korytarzu jest bardzo praktyczne dla osób, które mieszkają w małych mieszkaniach i domach.

Kolejnym sposobem na to czym wykończyć ściany w przedpokoju jest montaż luster, które nadadzą naszemu pomieszczeniu specyficznego oświetlenie, ponieważ lustra w połączeniu z oświetleniem dadzą piorunujące wrażenie. Takie wykończenie może spodobać się osobom, które lubią awangardowe i nietypowe sposoby na remont swojego wnętrza.
Jeszcze innym pomysłem na przedpokój może być styl arabski, czyli tzw. materiały zdobnicze na ścianach, które bardzo popularne są na bliskim wschodzie i na pewno spodobają się paniom i panom, którzy uwielbiają takie klimaty.

ściany w przedpokoju

Innym sposobem czym wykończyć ściany w przedpokoju może być wstawienie szkła, które zdobywa coraz większą popularność na całym świecie jako ścianki działowe w domach i mieszkaniach. Takie zastosowanie szkła służy do powiększenia przestrzeni. Oczywiście, to tylko złudzenie, ale daje bardzo pozytywny, nowoczesny efekt designu. Osobom, które lubią nowoczesne budownictwo i współczesną architekturę na pewno takie rozwiązanie bardzo się spodoba i zastosują coś takiego u siebie w przedpokoju.

Powyżej mogliście przeczytać wiele sposobów czym wykończyć ściany w przedpokoju tak, aby wasze wnętrze zyskało w waszych oczach i żeby wszyscy Was odwiedzający zazdrościli Wam nowego przedpokoju z nowymi ścianami. Pamiętajcie jak będzie remontować swój przedpokój, że najważniejszą zasadą jaką macie się kierować jest Wasz dobry gust, a nie aktualna moda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here