Czy depilacja laserowa boli

0
1620
czy depilacja laserowa boli

Wszystkie kobiety wiedzą, jak bardzo uciążliwym problemem są niechciane włoski na ciele. Niezależnie, czy mowa o owłosieniu pod pachami, na nogach czy o wąsiku – codzienne zmaganie się z goleniem tradycyjnymi metodami jest bardzo męczące. Depilacja za pomocą maszynki, wosku czy depilatora jest często bolesna i nie pozostaje bez śladu na skórze. Tym bardziej, jeżeli mamy skłonności do podrażnień. Skóra po goleniu absolutnie nie przypomina wtedy gładkiej i delikatnej jak w reklamach produktów do golenia. Zamiast włosków pojawiają się na niej krostki i zacięcia.

Marzeniem wielkości z nas jest pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. To dotyczy także mężczyzn – faceci także coraz częściej depilują wiele części ciała. Decydują się na to z przyczyn estetycznych oraz higienicznych. Na szczęście, wiele salonów kosmetycznych oferuje aktualnie możliwość pozbycia się tego problemu raz na zawsze. Mowa o depilacji laserowej – zabiegu, który trwale i skutecznie usuwa owłosienie.

Możemy się go pozbyć przynajmniej na kilka lat, a często ono znika już do końca życia. Depilacja z pomocą lasera jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Trzeba ją jednak powtórzyć kilkakrotnie, aby pozbyć się wszystkich włosów. To, ile dokładnie zabiegów trzeba wykonać, aby osiągnąć upragniony efekt, zależy od konkretnego rodzaju lasera oraz od partii ciała, którą poddajemy depilacji.

depilacja laserowa

Jak działa ten zabieg?

Musimy zgłosić się do wybranego salonu. Tam prawdopodobnie wypełnimy ankietę z krótkimi pytaniami, które pozwolą nam upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do depilacji. Generalnie zabieg ten jest bezpieczny i nie powinno być żadnych powodów, abyśmy nie mogli z niego skorzystać. Jeżeli mamy w tym temacie jakiekolwiek obawy, warto skorzystać wcześniej z konsultacji ze specjalistą. Możemy porozmawiać na ten temat z kosmetyczką bądź nawet z lekarzem dermatologiem.

W trakcie takiej rozmowy upewnimy się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do depilacji. Specjalista rozwieje wszystkie nasze obawy. Sam zabieg polega na potraktowaniu problematycznych części ciała wiązką lasera. Wiązki wnikają do mieszka włosowego i niszczą jego części odpowiedzialne za wzrost włosa. To powoduje trwałe jego uszkodzenie. Dzięki temu włos już nie odrasta. Nie wszystkie włosy jednak znajdują się w tej samej fazie rozwoju. Z tego powodu właśnie zabieg trzeba powtórzyć po pewnym upływie czasu.

Wtedy powtórzenie zabiegu spowoduje, że laser zniszczy te włosy, które wcześniej były w fazie uśpienia. Niszczy bowiem wyłącznie te, które w tym momencie są w trakcie wzrostu.
Kolejnym pytaniem, które może pojawić się w głowie osoby rozważającej zabieg jest to, czy depilacja laserowa boli. Zdecydowanie jest to bezbolesny zabieg. Trwa krótko, bo wystarczy kilkanaście minut, aby usunąć włosy. Depilacja nie boli. Może spowodować lekkie zaczerwienienie skóry czy nawet we wrażliwych miejscach niewielki obrzęk. Jednak to wszystko zniknie maksymalnie po kilku godzinach. A my będziemy cieszyć się gładką skórą bez żadnych podrażnień. Zastosowanie precyzyjnej wiązki laserowej powoduje, że atakuje ona wyłącznie mieszek włosowy. Nie uszkadza struktury skóry, nie powoduje żadnych problemów ze skórą.

Dla kogo jest taki zabieg?

Tak naprawdę to dobra opcja dla każdego, kto ma dosyć uciążliwej walki z włosami. Korzystają z niego zarówno panie, jak i panowie. Mężczyźni obecnie też doceniają zalety, jakie płyną z gładkiej, ogolonej skóry. Chętnie poddają się depilacji skóry pod pachami, pleców czy klatki piersiowej. Kobiety także często golą się pod pachami, a także decydują się na laserowe usunięcie włosów z nóg czy okolic bikini. Po powtórzeniu zabiegu, po czterech czy pięciu depilacjach, obie płcie mogą cieszyć się skórą bez włosów.

nogi

To zabieg szczególnie polecany dla osób, które mają skłonności do podrażnień skóry po goleniu chociażby maszynką. Krosty nie tylko nie wyglądają ładnie, ale też mogą być źródłem licznych problemów zdrowotnych. W miejscu podrażnienia może rozwinąć się zapalenie mieszka włosowego. Jeżeli dostaną się tu bakterie, powodują wyjątkowo uciążliwe i brzydkie zakażenie. Depilacja laserowa dzięki temu, że nie uszkadza struktury skóry, pozwala tego uniknąć.

Warto więc zdecydować się na usunięcie włosów nie tylko ze względów estetycznych. Oczywiście ogolona skóra prezentuje się lepiej, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Jednak depilacja pozwala także na lepsze dbanie o własną higienę. Owłosione miejsca szybciej się pocą. Natomiast partia ciała ogolona za pomocą lasera nie tylko nie gromadzi potu, ale także nie niesie ryzyka zapaleń, podrażnień i infekcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here