Co to system operacyjny?

0
1323
Co to system operacyjny?

Z każdym dniem, świat technologii rozwija się bardziej. Jeszcze nie tak dano, niewiele osób miało telefony komórkowe, a dzisiaj praktycznie każdy z nas posiada przynajmniej jeden egzemplarz. Czasami się zdarza, że ludzie mają jeden telefon prywatny i 2 telefony firmowe. Rynek powoli zaczyna się nasycać telefonami, ponieważ producenci nie potrafią zaproponować tak dużego skoku technologicznego w porównaniu do tego, co miał miejsce dwa lub trzy lata temu. Aby wszystkie urządzania elektroniczne działały poprawnie, potrzebne im jest odpowiednio do tego stworzone oprogramowanie, które połączy wszystkie mechaniczne rzeczy i ich prace tak, aby działało ono poprawnie.

Co to system operacyjny?

System operacyjny to specjalne oprogramowanie, które ma na celu zarządzanie systemem komputerowym poprzez utworzenie środowiska do uruchamiania oraz kontroli poszczególnych zadań, jakie zleca komputerowi użytkownik. System operacyjny między innymi jest odpowiedzialny za przydział czasu, poszczególnych procesów, procesora na ich wykonywanie. System operacyjny pełni również funkcje komunikatora pomiędzy dwoma procesami.

Co to system operacyjny Windows?

Windows jest jednym z najpopularniejszych obecnie dostępnych rynku systemów operacyjnych. Został stworzony przez giganta z Ameryki czy firmę Microsoft. Firma to nie produkuje tylko i wyłącznie systemów operacyjnych, ale również komputery i inne rodzaje oprogramowania, jakie możemy używać przy pomocy systemu operacyjnego.

Podsumowując, po przeczytaniu tego artykułu będzie wiedziała co to system operacyjny.

miedzycechowy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO języku ojczystym
Następny artykułAlleluja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here