Alternatywa dla małych jadalni – stół okrągły, rozkładany na jednej nodze

0
1161

Mieszkanie w bloku często stanowi problem w aranżacji najważniejszych pomieszczeń np. kuchni czy jadalni. Często mamy problem ze zmieszczeniem wszystkich niezbędnych rzeczy na dość małym metrażu. By zaoszczędzić przestrzeń, stosujemy różne rozwiązania, chociażby przenosimy funkcje jadalni częściowo do kuchni. Szukamy mebli, które nie zajmą za dużo miejsca, a jednocześnie będą funkcjonalne. Stół, jako jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, stanowi więc niemały problem. Alternatywą okazuje się stół okrągły, rozkładany na jednej nodze, który świetnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

Zalety tego typu stołów

Jak główny atut wymieniany jest brak ostrych krawędzi, co znacznie ułatwia funkcjonowanie w jego obrębie. Małe metraże często stanowią logistyczny problem, a przecież do stołu trzeba i nakryć i mieć swobodę poruszania się. Właśnie na takie problemy, remedium stanowi ten okrągły mebel, który optycznie nie zabierze również dużo przestrzeni. Jego konstrukcja, sprawia wrażenie lekkiej i nieprzytłaczające. Dodatkowym atutem stołu okrągłego, rozkładanego na jednej nodze jest jego podstawa. To właśnie jedna noga sprawia, że środek ciężkości jest idealnie wypoziomowany, a także mamy pod blatem miejsce na swobodne rozprostowanie nóg. Obecnie na rynku są dostępne modele, które z łatwością możemy rozłożyć, gdy odwiedzi nas większa liczba gości, tak by każdy miał miejsce. Tak więc, będzie on sprawiał wrażenie małego i niepozornego, jednak przy ważnych okazjach w szybki sposób, zmienimy go w prawdziwie biesiadny stół. Przy tego typu stole znika również problem wartościowania miejsc. Wszyscy goście zajmują jego okrągłe krawędzie i są zwróceni do siebie twarzami, co ma duże znaczenie podczas prowadzenia rozmów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę tworzywo z jakiego stół został wykonany i to czym jest pokryty. Wiadomo, że blat będziemy musieli czyścić znacznie częściej niż inne jego części. Powierzchnia powinna być pokryta specjalnym lakierem odpornym na środki chemiczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Dobrze aby stelaż, a także noga stołu była wykonana z naturalnego drewna, co zapewnia wytrzymałość i sprawi, że mebel posłuży nam przez wiele lat. Zwróćmy też uwagę na mechanizm rozkładania. Ważne, by dodatkowy blat wysuwał się z łatwością i z taką samą łatwością się składał. Zaoszczędzi nam to niepotrzebnych nerwów, które mogą powstać przy trudnościach z rozsuwaniem poszczególnych elementów. Stół okrągły, rozkładany na jednej nodze to świetny sposób, na zaoszczędzenie przestrzeni, a także nowoczesny dodatek do aranżacji wnętrza. Odpowiedni model zagwarantuje nam jego długie użytkowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here