Czy warto zainwestować zegarek z pomiarem tętna?

0
1124
Czy warto zainwestować zegarek z pomiarem tętna?

Nie tylko zawodowi sportowcy sięgają po różnego typu akcesoria typu zegarki z pomiarem tętna. Jest to bardzo pożyteczny gadżet, który świetnie sprawdzi się podczas każdego typu treningu. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie swojego treningu i poprawienie osiąganych efektów.

Czy warto zainwestować w pulsometr, czyli zegarek z pomiarem tętna?

Jeśli ktoś chce trenować efektywniej i poprawić swoje rezultaty, to jak najbardziej powinien zainteresować się zegarkiem z pomiarem tętna. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie także swojego stanu zdrowia. To jak szybkie jest tętno, czyli podstawowy parametr życiowy, uzależnione jest od szybkości pracy naszego mięśnia serowego. Dzięki pomiarowi tętna możliwe jest określenie intensywności treningu.

Zegarek z pomiarem tętna okazuje się być nieoceniony szczególnie podczas biegania, pływania, jazdy na rowerze, zajęć fitness czy wspinaczek górskich. Tak naprawdę to jego zastosowanie jest nieograniczone i sprawdza się przy niemalże każdej dyscyplinie.

Co powinien posiadać każdy zegarek z pomiarem tętna?

Na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych zegarków sportowych, w tym zegarków z pomiarem tętna. Z całą pewnością jest w czym wybierać, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Dostępne są zarówno modele w wersji podstawowej, jak również te z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Niezależnie od wybranego modelu zegarka sportowego, powinien on mieć funkcje takie jak ustalenie maksymalnego i minimalnego tętna oraz sygnalizację dźwiękową i wibracjami, dzięki czemu nie będzie trzeba bezustannie sprawdzać jego wyświetlacza. Podstawową funkcją każdego pulsometru jest także stoper.

Jakie dodatkowe funkcjonalności może mieć zegarek sportowy?

Oprócz podstawowych funkcji zegarki sportowe mają zwykle znacznie więcej funkcji dodatkowych. Dotyczy to nawet większości pulsometrów. Pulsometry zwykle mają także funkcję tradycyjnego zegarka wyświetlającego czas. Dzięki temu z takiego gadżetu można korzystać na co dzień, a nie tylko podczas treningów. Kolejną funkcją jest licznik kalorii, co jest szczególnie mile widziane w przypadku osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów.

Pulsometry mogą mieć także funkcję obliczania liczby kroków na minutę czy też nawet GPS. Niektóre dają sposobność mierzenia międzyczasów i posiadają funkcję wirtualnego partnera treningowego. Wyświetlacz sportowego zegarka może być podświetlany i wyposażony we wskaźnik zużycia baterii.

Zegarek z pomiarem tętna znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here