Turystyka w Polsce

0
863
Turystyka w Polsce

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to motto często pojawia się, gdy mowa o wycieczkach po Polsce. Jest ono w 100% prawdziwe. Często zdarza się, że chcesz gdzieś wyjechać i pierwsza myśl to z reguły destynacja zagraniczna. A przecież nasza ojczyzna oferuje całe bogactwo atrakcji turystycznych, historycznych i przyrodniczych. Zatem co warto zobaczyc w Polsce?
Możemy skierować się w stronę klasycznych kierunków – Tatry lub polskie morze. Zastanów się jednak, czy chcesz skorzystać z walorów gór i Bałtyku w sezonie? Może warto potraktować urlop niestandardowo i wypocząć poza szczytem turystycznej gorączki? Mniejsze tłumy oznaczają też z reguły niższe ceny w hotelach i restauracjach.
Inną nietypową propozycją wypoczynku w Polsce jest Śląsk. Mam tu na myśli Górny Śląsk, który większości nadal kojarzy się z kopalniami i niezbyt bogatą ofertą turystyczną. A rzeczywistość może niejednego zaskoczyć. Najlepiej wybrać się do stolicy Górnego Śląska latem, gdy odbywa się tam nietypowa impreza pt. Industriada. Jest to święto zabytków techniki i gwarantuje, że mnogość atrakcji zadowoli każdego. W tym czasie można zwiedzić stare fabryki, zjechać do kopalni, przetestować na własnej skórze działanie różnych maszyn. Śląsk to także mnóstwo terenów zielonych – lasy, parki są nieodłącznym elementem krajobrazu. Koniecznie skieruj też kroki do historycznej dzielnicy Katowic, czyli Nikiszowca.
Jeśli nadal zadajesz sobie pytanie, co warto zobaczyc w Polsce, to nie zwlekaj, tylko pakuj się i odkrywaj bogactwo własnego kraju.

chilimy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnaczenie słowa true
Następny artykułZabójczy Punisher

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here