Poduchy i poduszki – wybierz idealną dla siebie

0
1129
Poduchy i poduszki – wybierz idealną dla siebie

Nikt z nas nie wyobraża sobie zaśnięcia bez ulubionej poduszki pod głową. Jesteśmy do nich tak przywiązani, że śpiąc w nowym miejscu często nie możemy się wygodnie ułożyć przez zmianę poduszki do spania. Bez względu na to, jaka więź łączy Cię z Twoim sennym przyjacielem, warto sprawdzić, czy jest on odpowiedni dla Twojego zdrowia i kręgosłupa. Dziś poznasz idealne poduszki, które pokochasz od pierwszego użycia.

Poduszki do spania – przyjaciele czy wrogowie?

Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia dotyczące poduszki do spania. Jedni kochają te grube, inni zadowolą się mini poduszką, a jeszcze kolejni muszą mieć dwie, by móc spokojnie i komfortowo zasnąć. Czy naprawdę ma to aż tak duże znaczenie dla jakości naszego snu? Czy jest coś, co warto zmienić, by nareszcie wypocząć i nie budzić się z bólem karku lub głowy? Z pewnością tak. Kiedy jednak jesteś bardzo przywiązany do swojej poduszki, z pewnością zmiany te nie przyjdą Ci łatwo. Ale czego się nie robi, by wstać prawą nogą?

Przede wszystkim należy wymienić je, gdy są zbyt miękkie i płaskie lub za bardzo twarde i wysokie. Nie tylko sprawiają, że nasz kręgosłup układa się w bardzo nienaturalnej pozycji, ale również mogą powodować zwyrodnienia na jego odcinkach. Często też śpimy na poduszkach, które nie są dostosowane do tego, w jakim ułożeniu wypoczywamy. Przykładowo, podwójna poduszka, gdy zasypiamy na boku, robi ogromną krzywdę karkowi i odcinkowi piersiowemu kręgosłupa. W efekcie rano czujemy się nie tylko obolali i spięci, ale i niewyspani. Jeśli jednak wizja zamiany ukochanej poduszki na nowszy i zdrowszy model Cię przeraża, to poniższe wskazówki szybko rozwieją Twoje wątpliwości.

Poduszki szyte na miarę

Chcąc kupić odpowiednią poduszkę do spania, warto wziąć pod uwagę poniższe porady:

  • rozmiar, typ i grubość poduszki dopasuj do pozycji w jakiej śpisz;
  • wybieraj naturalne i oddychające wypełnienie poduszki;
  • zwróć uwagę czy poduszkę do spania można prać w pralce.

Bardzo ważne jest również to, by zakładać na poduszki poszewki z bawełny, lnu lub flaneli. Takie oddychające materiały zapewnią naszej poduszce przepływ powietrza i dłużej zachowa ona świeżość. Możemy również – o ile zalecenia na metce na to pozwalają – raz w miesiącu wyprać poduszki i kołdrę w pralce.

Kup swoją idealną poduszkę

Znamy już wskazówki dotyczące zakupu idealnej poduszki. Teraz nadeszła pora, by wcielić je w życie i wyprać tę, która idealnie zastąpi naszą starą poduszkę. Wszystkie rodzaje poduszek – najlepszych pod względem jakości i wygody – możesz znaleźć w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here