PayU

0
628
PayU

Co to PayU? Jest to operator płatności internetowych, który zrzesza pod swoim parasolem dziesiątki różnych opcji płatniczych za zakupy.

Właścicielem PayU SA jest południowoafrykańska firma Naspers, która jest także właścicielem Allegro, ale także OtoMoto, Ceneo, OLX oraz Bankier.pl

PayU umożliwia następujące opcje płatności:

– przelew elektroniczny – należy wybrać swój bank, zalogować się do niego i potwierdzić przelew w wypełnionym już formularzu. Jest to najpopularniejsza forma płatności w Polsce. Zagraża mu powoli BLIK

– BLIK – stosunkowo nowa metoda płatności, która pozwala zapłacić za towar poprzez wpisanie krótkiego kodu i zatwierdzenie go w aplikacji. Jedna z najszybszych metod. Jej popularność rośnie w ekspresowym tempie. Jest to portfel elektroniczny, ale jego popularność nakazuje poświęcenie mu odrębnego miejsca.

– karty płatnicze – metoda prosta, lecz niezbyt popularna w kraju. Za granicą jest to główna metoda płatnicza. Sklepy, które udostępniają swój asortyment za granicę muszą mieć to w ofercie.

– portfele elektroniczny – wspomniany wcześniej BLIK, ale także Visa Checkout, Masterpass, Google Pay i Apple Pay.

PayU umożliwia także np. płatności ratalne za towary. Stosunkowo prosta procedura uzyskania kredytu powoduje, że można ratalnie zapłacić np. na Allegro.

Inną opcją jest płatność z odroczeniem, co znaczy, że możemy zamówić za towar, a zapłacić za niego później. Ryzyko płatnicze bierze na siebie PayU. Ciekawa opcja jeśli nasz klient potrzebuje rzucić okiem na towar zanim ostatecznie zdecyduje czy chce go kupić.

yoggi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to legenda?
Następny artykułO języku ojczystym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here