Czyszczenie podsufitki

0
1565
wnętrza auta

Podsufitka w samochodzie brudzi się najbardziej wtedy, gdy autem jeździ palacz. Dlatego powinniśmy robić co możemy, by w samochodzie nie palić papierosów, jednak gdy już musimy lub robił to przed nami poprzedni właściciel auta, no to niestety pojawia się problem.

Aby poradzić sobie z nim, należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie podsufitki.

Najpierw należy ją zdemontować, co wcale nie jest łatwe. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat tego, jak postępować podczas czyszczenia samochodu, by wszystko wyszło nam dobrze i w sposób odpowiedni. Na początku, jak wspomnieliśmy, podsufitkę musimy zdemontować. W tym celu należy zrobić następującą rzecz. Bierzemy śrubokręt, którym podważymy plastikowe osłonki śrub. Mocują one najczęściej nie samą podsufitkę, ale elementy takie jak daszki osłaniające przed słońcem, lusterko wsteczne, mocowanie lampki przedniej i tylnej, która zapala się gdy otworzymy drzwi.

auto

Oprócz tego powinniśmy też odkręcić boczne chwytaki, za które mogą trzymać się pasażerowie. Od strony kierowcy w miejscu chwytaka są zazwyczaj zaślepki, również powinniśmy je zdjąć. Gdy to wszystko już zrobimy, możemy zacząć zabierać się za zdejmowanie samej podsufitki. Często musimy w tym celu otworzyć drzwi i zdjąć wewnętrzne uszczelki, ponieważ podsufitka jest pod nie zawinięta. Gdy to zrobimy, będziemy mogli pociągnąć za materiał i oderwać podsufitkę z zaczepów. Czasami może być konieczne użycie niewielkiej ilości siły, jednak nie przesadźmy, ponieważ materiał łatwo jest uszkodzić. Gdy zrobimy już tutaj wszystko, powinniśmy przejść do kolejnego etapu.

Czyszczenie podsufitki to bowiem praca etapowa i musimy robić wszystko w sposób powolny i spokojny. Tak więc gdy już mamy zwolnione wszystkie zaczepy, możemy podsufitkę wyjąć z samochodu. Ale pamiętajmy, że tego nie zrobimy tak prosto i łatwo. W fabryce podsufitkę montuje się zanim jeszcze samochód otrzyma przednią szybę. Wobec powyższego, może czasami dojść do takiej sytuacji, że materiał będzie nam po prostu trudno wyciągnąć.

Aby zapobiec ewentualnemu problemowi, warto wyjąć z auta fotele, co wcale nie jest trudno zrobić. Gdy już będziemy mieli je wyjęte, delikatnie manewrujemy całą podsufitkę tak, by wyszła nam ona bez problemu przez przednie drzwi. Jednak czasem i to jest zrobić trudno, dlatego w takim razie powinniśmy otworzyć bagażnik i przez niego spróbować wszystko wyciągnąć. Jest to wykonalne, aczkolwiek może być czasami nieco trudne, zwłaszcza wtedy, gdy nadwozie naszego samochodu jest typu sedan.

Gdy podsufitkę mamy już na wierzchu, możemy przejść do właściwego etapu jej czyszczenia. W tym celu mamy dwie opcje. Możemy wybrać się z nią do zakładu, który przeprowadza profesjonalne czyszczenie podsufitek i tam oddać naszą do wyprania. Jednak czyszczenie podsufitki możemy też wykonać samodzielnie, jeżeli tylko chcemy. W tym celu należy wziąć specjalny detergent, który jest przeznaczony do tego typu zadań. Należy nanieść go na materiał i delikatnie wetrzeć.

czyszczenie podsufitki

Następnie bierzemy wąż ogrodowy i bardzo dokładnie spłukujemy wszystko z materiału, tak by żadne pozostałości nie zostały na nim. Gdy już to zrobimy, możemy podsufitkę zakładać z powrotem do auta. Jednak nie zawsze udaje się tak szybko i podsufitka mimo takiego potraktowania wciąż będzie miała nieprzyjemny zapach. Na to również jest rada, jednak musimy bardzo uważnie podejść do tematu. Powinniśmy wtedy wziąć odkurzacz piorący, jeśli taki mamy, rozłożyć całą podsufitkę na równej powierzchni i spróbować wykonać jej czyszczenie w ten sposób.

Niemniej jeżeli wciąż nie jesteśmy zadowoleni z efektu, to wtedy nie ma rady, musimy zdecydować się na czyszczenie podsufitki w profesjonalnym zakładzie. W tym celu najlepiej po prostu sprawdzić w sieci gdzie w pobliżu nas takie zakłady funkcjonują i tam oddać naszą podsufitkę.
Możemy też oddać cały samochód, a pracownicy zdejmą materiał z auta i nie będziemy mieli z tym już później żadnych dodatkowych problemów. Jak widać, wcale nie musimy się z tym wszystkim męczyć samodzielnie, ryzykując dodatkowo, że uszkodzimy nasz materiał podsufitki. Wobec tego warto wziąć jeszcze pod uwagę fakt, że pracownicy mogą od razu wykonać dla nas czyszczenie całego samochodu i będziemy mieli już to także z głowy.

Przekonać się mogliśmy, że wydostanie podsufitki z samochodu, jej założenie i samodzielne czyszczenie wcale nie jest proste ani łatwe. Dlatego dobrze byłoby, gdybyśmy zdecydowali się na usługi jakiegoś zakładu, który oferuje czyszczenie podsufitki. Wtedy wszystko jest najbardziej pewne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here