Szkło hartowane

0
1264
Szkło hartowane

Szkło hartowane to bardzo przydatny w dzisiejszych czasach wynalazek. Jest to bardzo cienka płytka, która z jednej strony pokryta jest substancją klejąca. Przyklejamy je bezpośrednio do ekranu telefonu, aby zabezpieczyć ekran przed wszelkimi zarysowaniu, które mogą powstać nawet w torebce lub kieszeni, a także przed rozbiciem ekranu podczas upadku. Jest też świetną obroną przed wszelkimi zabrudzeniami, ponieważ szkło hartowane jest banalnie proste w czyszczeniu. Wraz z etui na telefon silikonowym lub plastikowym stanowią świetną ochronę telefonu a dzięki nim i poprawnemu użytkowaniu telefonu, telefon potrafi wyglądać jak nowy nawet po latach.
Twardość szkła hartowanego zazwyczaj podaje się jako 9D i sugeruje, jakoby miałoby być twarde i niezniszczalne niczym diament.
Na rynku dostępne są najróżniejsze szkła hartowanego, różniące się jakością substancji klejącej grubością i faktyczną twardością. To, że dane szkło jest grubsze, wcale nie oznacza, że będzie bardziej wytrzymałe od innego.
Trudności w kupowaniu i nakładaniu szkła na ekran mogą mieć osoby, które zdecydowały się na zakup telefonu z zaokrąglonymi rogami ekranu. Wtedy trudno jest znaleźć tanie szkło, które będzie przylegać idealnie.

Ile kosztuje szkło hartowane?
Jak w przypadku każdego produktu – można znaleźć towary z wysokiej, jak i niskiej półki cenowej. Jeżeli nie zależy nam na czasie dostawy to najtańsze produkty można znaleźć na tak zwanym chińskim allegro. Mowa oczywiście o Aliexpress. Na tym portalu szkła hartowanego dla różnych modeli zaczynają się wręcz od śmiesznych kwot, dla przykładu szkło dla Xiaomi redmi note 4x można kupić już za złotówkę. Wątpliwa jest jednak jakość takich produktów. Dla tego modelu można kupić też lepsze szkła chociażby oryginalne Xiaomi – od razu widać różnicę. Na polskich stronach z parodniową wysyłką szkła hartowanego dla tego modelu można znaleźć w granicach 10 zł. Do tego należy doliczyć koszty wysyłki. Oczywiście na samym allegro znajdziemy też droższe produkty, nawet za 60 zł. Stacjonarnie szkło hartowane jest najdroższe.

ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here