Szklane ściany

0
1278
Szklane ściany

Oszklone ściany wielkich domów to nic innego jak ogromne szklane instalacje, którymi są okna przesuwne. Dzisiaj te systemy zyskują coraz to bardziej na popularności i coraz częściej są wykorzystywane w domach o wielkim potencjale. Jeżeli za oknem mamy piękny widok to czemu nie można go w pełni podziwiać z wnętrza naszego domu. Dlatego, głównie dla widoku, właściciele domów zlokalizowanych w pięknych okolicach decydują się na tego rodzaju systemy okienne.

Jakie są okna przesuwne?

Są to przede wszystkim okna o ogromnych wymiarach, zainstalowane doskonale wtapiają się w resztę elewacji budynku tworząc szklaną ścianę po stronie, po której rozciąga się najładniejszy widok.Okna przesuwne wykonane są najczęściej z PCV i wyposażone są w energooszczędne pakiety szybowe, które mają współczynnik przenikania ciepła słonecznego równy ścianom wykonanym z cegły. Ponadto okna są funkcjonalne i super energooszczędne.Tego rodzaju systemy okienne wykonuje się też z drewna lub aluminium. Mamy również do wyboru okna przesuwno – uchylne, rozwieralne oraz podnośno – przesuwne.

Co uwzględnić przed montażem?

Montaż tego rodzaju okien nie jest łatwy, jednak bardzo istotne są również wszelkie czynności związane z przygotowaniem danej przestrzeni do zainstalowania okien przesuwnych. Istotny jest bardzo dobry pomiar i określenie jakie okna będą najlepiej pasowały do naszej przestrzeni. Przy pomiarze należy uwzględnić wysokość posadzki aby zachować odpowiednią szerokość szczelin, które zabezpieczą nas przed uciekaniem ciepła. Warto jest też ramy okienne okleić taśmami rozprężnymi a szyby określonymi foliami okiennymi, da to doskonałe efekty akustyczne oraz bardzo dobrą izolację termiczną. Ponadto wszelkiego rodzaju okucia, dostępne na rynku, dadzą ciekawe designerskie efekty i dopasują się do każdego stylu danego wnętrza.Okna tego rodzaju mają ogromne szklane powierzchnie, dlatego bardzo istotne są wszelkiego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe.

Okna zyskują coraz większą popularność

Wielkogabarytowe systemy okien przesuwnych zyskują coraz to większą popularność. Są to dzisiaj okna marzeń wielu prywatnych inwestorów. Mimo faktu, że nie są to okna tanie każdy chce je mieć. Atmosfera w pomieszczeniu, w którym są zamontowane jest niesamowita, okna tworzą bardzo dobry klimat, dają danemu miejscu ciekawy i oryginalny design a przy tym są bezpieczne i funkcjonalne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here