Rośliny wspomagające porost włosów

0
487
Rośliny wspomagające porost włosów

Mężczyźni muszą często niestety mierzyć się z problemem wypadania włosów – czyli łysienia. Jest to związane z wysokim poziomem testosteronu. Zdesperowani panowie, którzy łysieją, są w stanie sięgnąć po kolei po prawie wszystkie produkty kosmetyczne i medyczne dedykowane wzmocnieniu włosów, wstrzymaniu łysienia…. Po prostu po coś na porost włosów. Tego rodzaju produkty nabyć można w pierwszej lepszej drogerii lub aptece. Są bowiem bardzo popularne.

Popularnym kosmetykiem jest szampon do włosów wypadających lub nawet szampon na porost włosów. W takich szamponach najczęściej pojawia się kilka roślin o wypróbowanym już działaniu pozytywnym na włosy.

Po pierwsze takie działanie ma skrzyp polny – rosnące powszechnie zioło polne i leśne. Roślina ta ma w sobie bardzo dużo krzemionki, a krzem to dla włosów jeden z podstawowych budulców. Skrzyp to główny składnik ampułek wzmacniających do włosów, mgiełek, szamponów.

Kolejnym zielnym ingredientem jest łopian. Wyciąg z jego korzenia pomaga w pobudzeniu mieszków włosowych. Łopian pojawia się w składzie szamponów, wcierek, a także w postaci olejku do włosów.

W kosmetykach i środkach leczniczych wzmacniających włosy, przeciw ich wypadaniu i na ich porost stosuje się ponadto roślinne aktywatory. Maja one za zadanie pobudzanie mieszków włosowych i krążenia w skórze głowy. Do takich przedstawicieli flory zaliczyć można korzeń imbiru, czarną rzodkiew, chilli, pieprz, a także – rącznik pospolity. Z tego ostatniego robi się popularny olejek rycynowy.

ladychwila.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here